Nevreme koje je pogodilo opštinu Kosjerić u popodnevnim satima oštetilo je putnu strukturu, a gradske ulice su bile poplavljene.
"Bujica je za kratko vreme napravila potpuni haos. U Brajkovićima i Galovićima voda je odnela puteve koje smo u prethodna dva meseca sanirali . Veliki trud nestao je za kratko vreme, a da ne pominjem materijalne troškove" , kaže Žarko Đokić, predsednik ove opštine za Glas zapadne Srbije.
On kaže da je putna infrastruktura, usled bujičnih voda znatno oštećena i u gradu.
"Pod vodom su bile i centralne ulice u Kosjeriću, dok je jedan deo Cementare takođe bio pod debelim slojem vode, " dodaje Đokić.
Kosjerić je samo jedna od opština koju je zadesilo nevreme poslednjih dana.
Bujični potoci napravili su ogromnu štetu u Ivanjici gde je na teritoriji cele opštine proglašena vanredna situacija.
Obilna kiša izazavala je ogromne probleme u selima Devići, Ostatija, Brusnik, Luke i Međurečje.
Najveća šteta je na putnoj infrastrukturi.
Seoske prilaze odnela je voda, a pojedina golijska domaćinstva su odsečena.
Bujični potoci i dalje prave probleme, velika količina mulja i blata je izvučena na površinu, preneo je Glas zapadne Srbije.
Obilna kiša prouzrokovala je i probleme na vodosnadbevanju tako da JKP "Vodovod" radi smanjenim kapacitetom, a otežana je i prerada vode.
Predsednik opštine Zoran Lazović kaže da su se za pomoć obratili državio i vojsci, a da odgovor očekuje u najskorije vreme, od vojske čak u toku dana.
"Danas smo na terenu, u podgolijskom kraju gde je bilo jako olujno nevreme propraćeno velikom količinom padavina koje je napravilo ogromne materijalne štete i klizišta", dodaje.
Navodi da je u tom kraju više do hiljadu kilometara nekategorisanih puteva, te da su sada mnogi odsečeni, što nije samo problem u komunikaciji, već je dodatno nevolja što se sve događa u sezoni otkupa malina.
"Nalazimo se u jednoj nezavidnoj situaciji. Materijalna šteta je neprocenjiva i trudimo se da u ovom trenutku uradimo sve što možemo kako bismo osposobili pre svega puteve. Kao lokalna samouprava moraćemo da se potrudimo da meštanima u što skorijem vremenu pomognemo u sanaciji štete", kazao je Lazović.
Zbog toga su, kako kaže, obratili državi od koje očekuju značajnu pomoć, ali i i Vojsci Srbije čiji pozitivan odgovor očekuju u toku dana.
Zvezda u drami pobedila Partizan i odbranila Kup: Mekintajer doneo petu "Žućkovu levicu" u nizu
Da li je ovo ključni detalj finala Kupa Radivoja Koraća? Snimak otkriva zašto je Obradović pobesneo
"Nisu igrači odlučili finale, znamo svi o čemu pričamo": Obradović siguran da je i navijačima Partizana jasno
"Ako se bilo šta loše desi, odgovorni su Partizanov predsednik i trener": Čović se još jednom oglasio pred meč
"Tebe i takvih kao ti se niko ne plaši, Partizan ima preča posla od Kupa": Mijailović oštro odgovorio Čoviću