Umesto iz slavine u stanu, Zrenjaninci po vodu za piće dolaze na eko-česmu u naselju Bagljaš. Nisu se nadali da će ih i u novoj godini sačekati dugogodišnji problem.
Udruženje "Građanski preokret" traži od gradske vlasti da sredstva za vodosnabdevanje planiranana budžetom za 2020. preusmeri u nabavku cisterni za pijaću vodu i vodomata koji bi bili postavljeni u ustanovama.
"Smatramo da ako grad Zrenjanin nema cisterne, a pazite nije grad Zrenjanin država sama za sebe valjda smo mi građani neke Vojvodine i neke Republike Srbije, ako ima negde onda moraju da nam pozajme. Ovde je 130.000 ljudi životno ugroženo", kaže za RTS Dušan Kokot iz "Građanskog preokreta".
Da je prečistač prestao sa radom građani su primetili po boji vode, a vodosnabdevanje je ponovo u nadležnosti Vodovoda.
"Ova odluka će ostati na snazi do momenta dok Postrojenje ne bude u stanju da proizvede vodu potrebnog kvaliteta i u skladu sa potpisanim ugovorom sa nama", kaže Siniša Gajin iz zrenjaninskog JKP "Vodovod i kanalizacija".
Investitor Postrojenja "Sinerteh" se zvanično nije oglasio, a nezvanično se može čuti da su problem nakon prečišćavanja vode bili nezadovoljavajuća boja i miris.
Investitoru je sada dat rok od tri meseca da ispravi nepravilnosti.
"Dajte dokaze za krađu, pa idemo zajedno u policiju i tužilaštvo": Direktor ABA lige o pritužbama na suđenje
Adem Ljajić se vraća u Partizan! Crno-beli spremaju velike promene ove zime
"Reći ću vam sada kakav je čovek Nikola Mirotić": Burna konferencija Mesine, progovorio posle 6 godina ćutanja
U mrežastim čarapama i miniću: Voditeljka na koncertu Jelene Rozge, prva došla i pokazala izvajane noge
Partizan traži da KSS ukine novo pravilo! "Protivno je propisima, Savez nije ovlašćen za to"