Lončar je to rekao odgovarajući na novinarsko pitanje povodom kritika da je zbog virusa korona lečenje dece u inostranstvu u drugom planu i da se ne vodi dovoljno računa i istakao da je pored 3.035 dece koja su upućena na lečenje, 400 poslato samo na dijagnostiku.
"Neki su zabrinuti za lečenje dece, a naprasno su zabrinuti oni za vreme kojih je, između 2009. i 2014. ukupno 1.492 građana upućeno na lečenje, od čega 509 dece i za to data milijarda i 592 miliona dinara", kazao je Lončar.
Istakao je da su to činjenice i dodao da bi mu bilo drago da su i tada vodili računa o deci, kao što se to čini od 2014. godine.
Ipak, kako je naveo, koliko god da je to teško, pri upućivanju dece na lečenje u inostranstvo, država mora da poštuje predlog lekara, odnosno samo na predlog lekara ili njihovo odobravanje, dete može da se upiti na lečenje van naše zemlje.
"Razumemo koliko to može biti teško, ali mi drugačije nemamo pravo. Mi apsolutno imamo razumevanja za sve, ali nije korektno da neko to zloupotrebljava. To nema smisla i govori o njima. Mi moramo da poštujemo principe i da upućujemo decu kada sturka, odnosno lekari predlože", zaključio je Lončar.
(Mondo/Tanjug)
Budite bolje informisani od drugih, PREUZMITE MONDO MOBILNU APLIKACIJU.
Partizan izgubio u Istanbulu, crno-beli na 2-5: Fenerbahče ostavio crno-bele bez šansi
Teodosić promašio pobedu u Pioniru: Zvezda imala "+14" pa ispustila šampiona Evrope
Završena akcija spašavanja u Novom Sadu - 14 poginulih, troje povređenih, obratio se i Vučić
"Da se rekonstruisala nadstrešnica, ovo se ne bi desilo": Vesić najavio da će utvrditi ko je stavljao pečate i potpise
Crvena zvezda i Partizan izvan plej-of zone: Ovako izgleda tabela Evrolige posle sedam kola