Bio je vrhunski stručnjak sa više od 30 godina iskustva. Preminuo je danas, u 64. godini. Dr Miodrag Colić bio je specijalista plastične, rekonstruktivne i estetske hirurgije koji je 1989. godine, zajedno sa svojim bratom Milanom Colićem, osnovao prvu privatnu zdravstvenu ustanovu u Srbiji.

Osim u estetsku hirurgiju, Colić je bio veliki zaljubljenik i u putovanja, pa je izdao i knjigu “Put oko sveta”, čime je postao jedini Srbin koji je izdao knjigu putopisa iz 195 zemalja sveta.

U intervjuu za Wannabe magazin, doktor Colić je pričao o tome zašto se odlučio za svoj poziv, ali i o tome šta ga pokreće, motiviše i inspiriše u životu.

"Oduvek sam tragao za lepotom u svim njenim oblicima i tako je nastala moja velika ljubav i potreba za ovom hirurgijom. To je bilo još pre 30 godina kada sam polako sve ove godine uvodio ovu granu medicine i kod nas, a sada se ona u potpunosti ovde razgranala i našla plodno tle", počeo je Colić razgovor.

Na pitanje kakav profil ljudi traži njegove usluge i kakvi zahtevi su najčešći, Colić je imao jednostavan, ali i dubok odgovor:

"Teško je tačno reći, ali kako prolazi vreme i popularnost estetske hirurgije raste, rekao bih da su prisutni svi profili ljudi, sve je više muškaraca koji kod nas rešavaju svoje probleme, od "face lifting-a" do promene pola. Za to vreme naučili smo i da sami budemo psiholozi koji će svoje pacijente usmeravati i edukovati da ne preteruju ni u čemu jer je prirodno ono što je najlepše, i proporcionalno naravno. Najteža vremena su već prošla, kada se ova hirurgija sa mukom probijala kroz ove prostore i nailazila na sve forme nerazumevanja, kada je trebalo boriti se sa kolegama koje to nisu shvatale i javnim mnenjem koje je sve to odbijalo i smatralo nerazumnim."

Doktor Colić je proputovao svih 195 zemalja koje su zvanično članice Ujedinjenih nacija, a zatim je rešio da obiđe sve zemlje sveta. U intervjuu je otkrio da mu je najlepše bilo u Indiji. Svoje avanture iz raznih krajeva planete beležio je na ličnom JuTjub kanalu.

Poznatog doktora su mnogi smatrali istinskim džentlmenom, a evo kako je on prokomentarisao šta znači biti džentlmen:

"Istrajnost u ideji, lakoća tog obavljanja svete dužnosti, kao i visok nivo tolerancije i humanosti u svemu tome."

Takođe, od 2010. godine bio je počasni konzul Republike Peru.

(MONDO/Wannabe Magazine)