Prema najavama niških institucija i nadležnih službi to će biti: parkiranje, zaštita životne sredine, regulisanja saobraćaja i javne rasvete.
Jedan od prioriteta jeste i praćenje zagađenja i buke u gradu, a na rešavanju tog problema radi se i postavljanjem stanica koje će pratiti nivo zagađenja, ali i buke širom grada.
U nastojanjima da Niš postane pametan grad podršku je pružila i država Srbija, ali i inostrani partneri poput kompanije Huawei. Vlada Srbije je krajem aprila 2019. posetila Kinu, a u sastavu srpske delegacije našao se i gradonačelnik Niša Darko Bulatović. Tada je i potpisan memorandum sa kineskom kompanijom Huawei da Niš postane jedan od pametnih gradova naše zemlje.
Memorandumom je predviđen razvoj strategije pametnih gradova, uz kompaniju Huawei kao strateškog partnera i mogućnost rada sa Open Data projektima
Saradnja će obuhvatati digitalnu transformaciju u javnom, finansijskom, obrazovnom i energetskom sektoru, kao i u oblasti saobraćaja.
Tekst je objavljen u sklopu projekta koji je sufinansiran iz budzeta grada Niša. Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.
Partizan pregazio Makabi u Beogradskoj areni! Demonstracija moći crno-belih u Evroligi, pao klupski rekord!
Biće proglašen Dan žalosti u Srbiji zbog masakra na Cetinju: Vlada sutra donosi odluku
"Oni tuku, a sudije ne sviraju faulove, nemoguće je pobediti!": Trinkijeri pobesneo posle poraza u Evroligi
"Željko nam je pokazao snimak i to je preokrenulo sezonu": Džouns za MONDO otkrio detalje sa sastanka Partizana
Evo kako Partizan sada stoji na tabeli Evrolige: Real Madrid i Barselona su se ovog puta izvukli!