Leto u Srbiji je počelo, a sa tim u paketu idu vrućine i rashlađivanje kod kuće i/ili na radnom mestu. Sa klimom bi trebalo biti obazriv jer prevelika temperaturna razlika u kući u odnosu na spoljnu temperaturu može da izazove ozbiljne posledice. Konkretno, ako je napolju na primer 34 stepeni, klimu treba podesiti na 26-27 stepeni, piše "24sata.hr". Po nekom pravilu, oko sedam do osam stepeni bi trebalo da bude temperatura unutra u odnosu na spoljašnju kada se koristi klima uređaj.
Takvu temperaturu ljudski organizam dobro podnosi. Kod osoba sa zdravstvenim problemima treba biti posebno obazriv zbog podešavanja unutrašnje temperature, jer kasniji izlazak na visoku spoljnu temperaturu može da bude veoma opasan. To se najviše odnosi na osobe sa niskim pritiskom i starije osobe koje imaju problema sa cirkulacijom.
Doktorka Lea Homolak objašnjava da klima uređaj, ako je pravilno instaliran i održavan, neće biti opasan po zdravlje ljudi. Ima čak pozitivan efekat na osobe koje imaju problema sa alergijom i astmom. Što se tiče mogućih prehlada, može se dogoditi usled hladnog i suvog vazduha koji se širi, ali za to nije kriva klima već bakterije, virusi i alergeni.
Imunitet može da oslabi ukoliko se konstantno sedi u prostoriji sa klimom. Potrebna je kombinacija spoljnog vazduha i unutrašnjeg sa klimom kako bi se postigao željeni efekat. Klimu redovno treba servisirati jer će samo čisti i servisirani klima uređaji postići maksimalnu efikasnost i neće ugroziti čovekovo zdravlje.
(MONDO)
"Ne vidim što bi mogli da potcenjuju Zvezdu": Vladan Milojević otkrio šta će tražiti od igrača!
Ovo je tim Crvene zvezde za Milan u Ligi šampiona: Ivanić počinje na San Siru, da Mesi vidi kako treba!
"Partizan ide na Fajnal-for, Evroliga je prava košarka": Igrao sa Lebronom, a u Evropi pokazuje kakav je majstor
Mondo ukrštenica za 11. decembar: Jutarnja zabava i "razgibavanje" mozga!
Hoće da sruše Zvezdu i Partizan, doveli strašno pojačanje: ABA supertim potpisao MVP-a za napad na titulu!