Odlazak na more je stavka za koju treba izdvojiti dosta novca i to nije nikakva novost. Ponekad podrazumeva i uzimanje kredita ili celogodišnju štednju, a pored podrazumevanih troškova putovanja i smeštaja čini se da najviše "bole" oni neplanski. Jedan od takvih troškova je i plaćanje ležaljki i suncobrana na plažama.
Albanija kao destinacija za letovanje kod Srba je otkrivena relativno skoro, najviše zbog cena koje su u početku bile bagatelne. Upravo to je bio razlog zašto su Srbi rado odlazili na albansko primorje. Međutim, sudeći po ovogodišnjim iskustvima, izgleda da ni u Albaniji više nema "za džabe". Prvih godina Srbi su masovno komentarisali kako je u Albaniji na primorju sve daleko jeftinije nego na drugim destinacijama, ali čini se da polako komšije hvataju kolo sa tržišnim cenama zemalja u regionu.
Srpski turisti koji borave na albanskom primorju na društvenim mrežama izveštavaju kakva je situacija ove godine kada je reč o navedenom trošku iznajmljivanja ležaljki i kako se može videti iz njihovih prepiski, cene su zaista za nevericu. Od ležaljki koje su nekada bile bagatela, svega par evra, sudeći prema ovogodišnjim iskustvima, stiglo se do preko 30 za plažni set.
"Mi smo trenutno u Sarandi, ima jedna plaža gde su ležaljke 10 evra. Bili smo par dana na plaži između Sarande i Ksamila, koja se nije plaćala, ali je sad privatizovano i 15 evra je", glasi komentar koji izaziva nevericu.
Ostali komentari turista iz Srbije, koji su izabrali da letovanje provedu baš u Albaniji, potvrđuju stanje.
"Trenutno smo u Sarandi. Na plaži Mango ležaljke su 20 evra. U Ksamilu smo platili oko 20 do 30 evra", dodao je drugi komentator.
Drugi detaljni opisi navode da može da se nađe i jeftinije, ali da uz tu varijantu idu "iće i piće", te manje više dođe na isto.
"Ležaljke 500 leka (5 evra), ali hoteli imaju svoje piće od 400 - 700 leka (4 - 7 evra), pljeskavice 600 - 700 leka (6 - 7 evra), riba 1000-1400 leka (10 do 14 evra), špageti 400 - 700 (4 - 7 evra), u prodavnici kao i kod nas u kafićima jeftinije", detaljno je pojasnio srpski turista.
Da se ipak može proći malo povoljnije navodi jedna turistkinja koja kaže da je sa porodicom u Sarandi, ali idu na gradsku plažu, pa mogu da ponesu svoj plažni mobilijar. Ipak, utisak je da je sve značajno skuplje nego prošlih godina, a jedan od komentatora je mudro zaključio u sličnoj prepisci: "Nije skupo na moru. Skupo je na obali".
BONUS VIDEO:
(Blic/Mondo/A.V.)
Partizan bez vatrene atmosfere u Areni ide na Pariz: Crno-beli u Evroligi igraju na Dan žalosti
Spartak mučio Partizan, a onda se "zapalio" Braun: Grobari mu skandirali zbog preokreta i stotke u Areni
Obradović hvalio "četvorku" i saopštio loše vesti: Ovo je veliki problem za Partizan pred Evroligu
Grčka više nije omiljena destinacija Srba za odmor: Ova zemlja će dominirati u 2025, već krenule rezervacije
Upalili auto da se ugreju, pa se u snu ugušili: Meštani o strašnoj smrti tinejdžera u Raškoj