Slušaj vest

Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) oglasio se danas na svom sajtu o vremenskoj prognozi do kraja dana i za celu ovu nedelju. Očekuje se jak vetar uz padavine u vidu pljuskova i snega u pojedinim predelima Srbije.

"Do kraja dana promenljivo oblačno i hladno. Lokalno se očekuju i prolazne padavine u vidu kiše, snega ili pljuska snega. Vetar slab i umeren, u planinskim predelima istočne Srbije jak, severni i severozapadni", stoji u najavi RHMZ-a.

RHMZ
Foto: RHMZ/PrintScreen

Kakvo vreme nas očekuje do kraja nedelje?

U utorak 8. aprila biće vrlo hladno, u nižim predelima slab mraz, dok će na planinama biti intenzivnijih snežnih padavina. Najniža temperatura od minus sedam do 0 stepeni, najviša od šest do 12 stepeni.

Do kraja nedelje očekuju se dalje padavine u vidu kiše. U drugoj polovini nedelje počinje otopljenje.

BONUS VIDEO:

03:24
"Sneg i vetar su nam najveći neprijatelji, ljudi padaju i jedva ih podignemo" Srbi sa KiM hrabrim korakom se zaputili u Beograd Izvor: Kurir televizija