Obojica su kao oštećeni u ovom procesu rekali da ne znaju da li su optuženi pucali na njih, ističići da se ne pridružuju krivičnom gonjenju, niti žele da ističu imovinsko pravni zahtev.

Bojović, Vladimir Milisavljević zvani Budala, Miloš Simović i Sretko Kalinić optuženi su za ubistvo Branka Jeftovića Jorge 2004 i za pokušaj ubistva Draškovića i Nedovića iste godine, kada su poginuli njihovi telohranitelji Dejan Živančević i Milutin Jovičić za čije se ubistvo takođe terete.

Bojović i Milisavljević su posle višegodišnjeg bekstva uhapšeni prošle godine u februaru u Valensiji i od tad su u ekstradicionom pritvoru u Španiji gde čekaju odluku tamošnjih vlasti o izručenju Srbiji. Njima se sudi u odsustvu, a u Španiji se protiv njih vodi postupak zbog više krivičnih dela.

Drašković je pred sudom u svojstvu oštećenog posvedočio da u vreme pokušaja atentata 2004. nije bio u sukobu ni sa kim, ali je potvrdio da je na njega pucano iz automobila u pokretu, navodeći da nije video ni koje je marke automobil niti ko je ispalio hice.

On je zapitao kako tužilaštvo uopšte zna da su optuženi pucali na njega i njegovu pratnju, napominjući da mu je stalo da se sazna istina a posebno kako su pucači znali u koje vreme sleće njegov avion i gde da ga sačekaju, a čime se tužilaštvo uopšte nije bavilo.

"Ne znam ni šta ću vam ja uopšte ovde, oni se sami cinkare", poručio je Drašković koji je na suđenje u specijalnoj sudnici Okružnog zatvora doveden iz zatvora u Sremskoj Mitrovici u kom služi devetogodišnju kaznu zatvora za ubistvo Zvonka Plećića 2000. godine.

Nedović, koji je ranjen prilikom pucanja na kolonu vozila 27. jula 2004. godine, kada je ubijen njegov telohranitelj Milutin Jovičić, a dvojica ranjeni rekao je da se ne seća ničega.

"Sa ovim ljudima (na optuženičkoj klupi su samo Kalinić i Simović) nemam ništa, niti ih znam niti poznajem. Neću da učestvujem više u ovoj priči a vi me slobodno kažnjavajte", poručio je Nedović sudu.

Nastavak suđenja zakazan je za 14. mart.
Na početku suđenja u oktobru 2011. godine, Kalinić je priznao krivicu za ubistvo Jeftovića i povezao Bojovića sa krivičnim delima koja mu se stavljaju na teret.

Prema optužnici tužilaštva za organizovani kriminal, Luka Bojović je u martu 2003. godine nakon ubistva Dušana Spasojevića stao na čelo "zemunskog klana".

Kako se navodi u optužnici, Bojović je odbeglim "zemuncima" pomagao pri skrivanju, obezbeđivao im novac, lažna dokumenta i mesta stanovanja, a oni su zauzvrat izvršavali njegove naloge, među kojima je i niz ubistava.

Milisavljević je u odsustvu osuđen na 35 godina zatvora zbog učešća u ubistvu premijera Zorana Đinđića, dok je za krivična dela koja je izvršio kao pripadnik "zemunskog klana" dobio 40 godina zatvora.

Osim ove optužnice, Bojović je pravosnažno osuđen na 15 meseci zatvora zbog nedozvoljenog nošenja oružja i falsifikovanih isprava.

(Tanjug)