• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Ješić: Ministar poljoprivrede je neozbiljan

Pokrajinski sekretar za poljoprivredu Goran Ješić izjavio je danas da ministar poljoprivrede Goran Knežević nije ozbiljno postupio u situaciji kad je otkriveno prisustvo aflatoksina u mleku veće od dozvoljenog.

Ješić je televiziju B92 rekao da će nastaviti da naručuje analize mleka sve dok to bude potrebno, odnosno dok rezultati na prisustvo toksina ne budu negativni.

"Pojačani monitoring, odnosno analize ispravnosti mleka, radiće se u tri akreditovane laboratorije u Vojvodini", rekao je on i dodao da će rezultati svake analize biti javni i dostupni na njegovom sajtu.

Ješić je potvrdio da je u ponedeljak ujutro premijeru Ivici Dačiću i ministru poljoprivrede Goranu Kneževiću poslao poverljivo pismo sa rezultatima istraživanja aflatoksina u mleku u kojima ih upozorava da preduzmu nešto, ali oni to nisu učinili.

Dodao je da je naručio analizu ispravnosti mleka u skladu sa ovlašćenjima pokrajinskog sekretarijata.

"Ministar poljoprivrede mora da se uozbilji", rekao je Ješić komentarišući jučerašnju konferenciju za novinare ministra poljoprivrede koji je rekao da je analize mleka radio "inspektor Ješić koji možda nije opravo ruke".

Ješić je istakao da, pošto postoje različiti rezultati nivoa aflatoksina u mleka istih mlekarama, znači da je problem stočna hrana.

"Građani moraju da vide šta piju i jedu. U ovom slučaju se farmer mora zaštititi, ali on mora da spreči dolazak na tržište kontaminiranog mleka", rekao je Ješić.

Upozorio je da ne bi smelo da se dešava da se prikrivaju rezultati o isravnosti hrane proizvođača koji prave najveći profit i koji su dužni po zakonu da obezbede bezbednu hranu.

"Sva bezbednost hrane je u rukama ministra poljoprivrede. Evropska unija je dala ogromna sredstva za nacionalnu laboratoriju u Srbiji koju još nemamo", istakao je pokrajinski ministar.

Po njegovim rečima, 2012. je bila kritična godina zbog suše i očekivala se pojava aflatoksina, pa su nadležne službe morale da obaveste ministra o mogućim posledicama za bezbednost harne, kako bi se na vreme preduzele neophodne mere.

"Postoji 100 načina da izađemo iz sadašnje nepovoljne situacije, kako bi se zaštitili od prisustva aflatoksina u kukuruzu. To bi koštalo 10 do 15 miliona evra", kazao je on.

(Beta/Foto:goranjesic.net)

Komentari 2

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

seka

Ako postoje sto načina da izađemo iz krize što se nije uozbiljio pa naveo barem dva.

Mile

Bravo majstore

special image