List saznaje da je optužnica Specijalnog tužilaštva za organizovani kriminal o zločinu već napisana i da će narednih dana biti obelodanjena.
Marković, tadašnji šef resora DB tereti se da je naredio ubistvo vlasnika "Dnevnog telegrafa". Radonjić je kao načelnik beogradskog centra DB organizovao zločin. Tužilaštvo je utvrdilo da je Romić, u to vreme operativac Drugog odeljenja beogradskog centra bio saučesnik u ubistvu. Kao ubicu Ćuruvije tužilac je označio Kuraka, pripadnika posebne službe obezbeđenja u DB, navodi "Blic".
Od njih četvorice, jedino Kurak nije trenutno dostupan policiji, ali je za njim raspisana poternica Inetrpola i zatražena je međunarodna pravna pomoć kako bi se što pre uhapsio.
U vreme ubistva Ćuruvije, Kurak je bio u obezbeđenju Milorada Vučelića, direktora RTS, a prethodno je čuvao Marka Miloševića.
Posle zvaničnih najava 2006. godine da će biti završena istraga o ubistvu Ćuruvije, napustio je Srbiju i otišao u Tanzaniju, gde organizuje safari i lov. Sa Ratkom Romićem je kum.
Premijer Srbije Ivica Dačić izjavio je danas da Vlada nije ništa sakrivala, niti je odugovlačila sa istragom ubistva novinara Slavka Ćrurvije, nego da je očigledno došlo do novih saznanja koja omogućavaju nastavak istrage i eventualno podizanje optužnice.
"To mora da bude rad institucija sistema", rekao je Dačić novinarima u Beogradu.
On je istakao da je s obzirom na to da se ubistvo Slavka Ćuruvije desilo pre 14 godina, razrešenje veoma bitno za sve one koji su tada učestvovali u vlasti.
"Za mene lično, a sigurno i za Aleksandra Vučića, kao i za sve nas koji smo na neki način bili u toj vlasti veoma je značajno da svi znaju da će svako ko je počinio krivično delo odgovarati isto i tada i sada, bez obzira na političku pripadnost", kazao je Dačić.
On je naveo da medijska pisanja i navođenje imena u slučajevima poput ubistva Ćuruvije nije dobro, jer se na taj način u opasnost dovode i ljudi koji rade na tim slučajevima.
"Crtaju se mete i mislim da to nije dobro", rekao je Dačić.
Ćuruvija je ubijen 11. aprila 1999. godine, na Vaskrs, u ulazu zgrade u kojoj je živeo u Svetogorskoj ulici u Beogradu. Skoro 15 godina posle tog zločina, napisana je optužnica Specijalnog tužilaštva za organizovani kriminal i biće obelodanjena za nekoliko dana.
Ćuruvija je trebalo da bude ubijen 10. aprila, ali je egzekucija pomerena za dan kasnije jer operaterka DB zadužena za slušanje i prikupljanje informacija od operativaca sa terena, nije javila izvršiocima ubistva kada Ćuruvija tog dana stiže kući.
Haos na kraju i poraz Crvene zvezde: Teo promašio za produžetak, sudije u prvom planu!
Partizan želi da prekine crni niz: Istorijski susret slavnih trenera, ne zna se kome je pobeda potrebnija
Ognjen Dobrić nestao iz ekipe Zvezde: Janis Sferopulos ne računa na "vojnika" crveno-belih
Predrag Mijatović podigao ton: Kakve veze ima Vučić s krizom u Partizanu?!
Ogromna greška sudija na štetu Crvene zvezde: Najbitniji poeni na meču nije trebalo da važe!