Trebalo bi tokom sledeće nedelje da otputuju i tamo će boraviti godinu ili više dana, a nakon toga se planira njihov povratak u "zavičaj", odnosno u planine gde su i pronađeni.
"Ideja je da budu što približniji prirodi, da budu što divljiji da tako kažem, da se ne naviknu na čoveka, i ako sve prođe kako treba vratiće se kao odrasle jedinke u rodne planine, u svoj rodni kraj. U slučaju da to ne uspe, ostaće da žive u prihvatilištu neke vrste, da li u Rumuniji, da li kod nas. Nadamo se da se to neće desiti, a u svakom slučaju neće postati eksponati u Zoološkom vrtu", rekla je Alapović.
Tokom svog boravka u Zoološkom vrtu na Paliću, tri mečeta su lepo napredovala i sa početna tri kilograma narasli na oko devet kilograma, a posetioci najvećeg zoo vrta u zemlji nisu imali priliku da ih vide zato što su nadležni želeli da imaju što manje kontakta sa čovekom, kako se ne bi navikli na ljude.
Alapović ističe da je ubistvom majke ovih mečića Srbija još više osiromašena što se tiče divlje populacije mrkih medveda, kojih sada u regionu možda ima stotinak.
"To su medvedi koji ne poznaju granice. Znači, medvedi koji naseljavaju Dinaride, Prokletije, pogranične delove Crne Gore, Srbije, Albanije, Bosne i Hercegovine. I to je jedno veliko bogatstvo i ne vidim zašto iako ima potrebu da ubije jednog medveda - niti može da se iskoristi meso, niti je iskoristio krzno, niti može to da pokaže kao trofejnu divljač. Iz prostog razloga što je medved strogo zaštićena životinjska vrsta," rekla je Alapović.
Tužna partija Partizana: Navijači promrzli i nisu videli ama baš ništa!
Temperatura pada na -15 stepeni! Čubrilo otkrio detaljnu prognozu za zimu, evo kada će u Srbiji biti najhladnije
Kraj serije "Sablja": Večeras gledamo finale trilera o ubistvu premijera Zorana Đinđića, evo šta nas očekuje
Putin je zbog ovog oružja naredio napad hipersoničnom raketom: Ubijen važan ruski general i 500 Severnokorejaca
Beograđanka za dva meseca dobila 3 kazne: Otkrivamo na kojim se sve lokacijama na auto-putevima meri brzina