Ilić je kazao da je Srbija rekorder u Evropi po broju elementarnih nepogoda i da je šteta samo prošle godine iznosila 1,7 milijardu evra, zbog čega je potrebno preduzimati maksimalne mere u sferi zemljotresa i formirati fond za ispitivanje klizišta.
Ilić je rekao da su se u Lebanu otvorila klizišta u centru grada i da na tom terenu, gde su se pojavila klizišta, živi oko 1.100 ljudi, a ugroženo je 10-20 objekata.
Ministar za vanredne situacije je istakao da su evakuisani ljudi iz objekata koji su pali, koji su ugroženi i neposredno se nalaze ispod klizišta.
U Srbiji ima puno klizišta, a klizište u Vladičinom Hanu ugrožava 400 objekta, dok u Beogradu ima 2.350 klizišta, precizirao je Ilić i dodao su na Umci 53 objekta su zabranjena za stanovanje.
On je ukazao i na klizišta u Jasikovici kod Trstenika, Ljigu, Gornjem Milanovcu, Kuršumliji i Trgovištu i da je sanacija klizišta skupa.
Ilić je procenio da je Srbiji potrebno 11 milijardi evra za rešavanje problema u toj oblasti za 20 godina, odnosno u proseku godišnja ulaganja od 400-500 miliona evra.
On je takođe, ukazao da se u Kosjeriću pojavilo i više od 400 klizišta i da je dobro što je država krenula da pravi katastre klizišta i plavnih područja, da se na tim mestima zabrani gradnja.
Ministar je rekao da bi morao da se formira Fond za ispitivanje klizišta i da očekuje da će to biti na prvoj sednici vlade.
Teodosić ovakav meč nije imao 14 godina! Navijači Partizana pamte kad je poslednji put imao nula asistencija!
"Obradović više ne računa na njega, Partizan traži drugog igrača": Otkriveno kakvo pojačanje žele crno-beli
Nemačka se priprema za rat sa Rusijom! Napravljen tajni plan, evo kako će postupiti u slučaju eksalacije sukoba
Uspavana Zvezda nije došla na derbi: Protiv Partizana ovakav nemaš šta da tražiš na terenu
Obradović izašao pred Grobare, pa čuo šta mu skandiraju: Podigao prst i tražio samo jedno, pogledajte