Olivera, koju u Grčkoj zovu "žena-pauk", opisala je svoj buran život, ali i motive da se posle uspešne sportske karijere priključi svetski poznatim pljačkašima zlatara i draguljarnica, piše "Kurir".

“Pokušala sam s privatnim bIznisom i bila sam prevarena. Onda sam prelomila. Žene u kriminalu zapravo i ne postoje i u srpskom kriminalnom miljeu pripadnice nežnijeg pola su zapravo svojevrsno belo roblje. Ne trpim laž i nepravdu, bila sam borac od prvog razreda osnovne škole. Nisam pristala da budem još jedna lepuškasta lutkica i izbavljačica žestokih momaka, već sam bila ravnopravna s najboljim u kriminalnom miljeu, gde vladaju strah, kukavičluk i zavist",  deo je životne ispovesti Ćirkovićeve u knjizi "'Pink Panter' - Moja zatvorska ispovest", koja je objavljena u izdanju “Lagune“.

Filmsko bekstvo

"Uvek sam sledila svoje principe, kojih se nikad nisam odrekla. A to su - uzimati samo onima koji imaju mnogo i koji će štetu naplatiti od osiguranja. Nisam mogla da podnesem kvazipatriote i lažne biznismene. Najveće lopove u životu sretala sam u opštinama, lekarskim ordinacijama i sportskim društvima. Devedeset odsto ljudi u Srbiji imetak je steklo na nepošten način i ti 'državni lopovi' se nazivaju uspešnim ljudima".

Ova atraktivna Srpkinja, visoka 193 centimetra, poznata je i po tome što je prva žena koja je uspela da jula 2012. spektakularno pobegne iz jednog od najčuvanijih zatvora “Koridalos“ u blizini Atine.

Tom prilikom je zamolila čuvarku da ode do sporedne kapije i uzme od rođaka iz Srbije sprej za crtanje murala koje je iscrtavala na zidinama zatvora. Kada je stražarka otključala vrata, posetilac ju je udario pištoljem u glavu, stavio Ćirkovićevu na motor i pobegao.

Potera je bila filmska, u bekstvu je bila do novembra, a kada je ponovo uhapšena, prebačena je u još čuvaniji zatvor "Eleonas Tiva", u kom je i danas. To je grčkim medijima bilo dovoljno da ironično zaključe da je "jedna plavuša dovoljna da nadmudri upravu ženskog zatvora" koji je opisala.

“Moje bekstvo shvaćeno je mnogo ozbiljnije nego što je bilo. Zatvor je pun zamki u koje možeš da se upleteš i da iz njega ne izađeš nikada”, napisala je Olivera.

"Robiju", kako kaže, dobro podnosi, a u knjizi je otkrila i unutrašnju borbu s prilagođavanjem, koja ju je u neku ruku i odvela iza rešetaka. To je ujedno i razlog njenom priključivanju bandi „Pink Panter“.

"Sve sam mogla da prihvatim u životu, osim da budem dvolična, ulizica i lešinar. I dalje mislim da je bolje biti častan pljaškaš nego nečastan lekar, političar ili sportski radnik. Nisam nimalo ponosna na svoj život i ne predlažem nikome na ovom svetu da mu budem uzor. Ipak, moram da kažem da nisam nezadovoljna", objasnila je Olivera.

Uskoro je pred grčkim sudom očekuje suđenje zbog bekstva iz "Koridalosa".

"Verujem da sam naučila da živim u zatvoru, ali čovek u njemu nikada ne može biti siguran. Suđenje neće ništa promeniti. Biće to jedna velika pozorišna predstava u kojoj će sudije opet videti jednu damu koja je nadmudrila stotine policijskih i stražarskih patrola oko najčuvanijeg zatvora i iz njega lagano išetala", rekla je Ćirković.