Radnica je navodno tokom štrajka zamolila predstavnike kompanije “da se obustave tortura, šikaniranje i maltretiranje radnika”, prenosi portal “Vranjske”.

Rešenje o otkazu ugovora o radu Gabrijeli Krstić uručeno je nešto posle 15 časova, odmah po isteku radnog dana, potvrdio je portalu izvor u fabrici.

Prva smena radnika ove fabrike je juče na nekoliko sati obustavila rad, jer je navodno istaknuto obaveštenje o obaveznom prekovremenom radu za sve zaposlene od jednog sata dnevno koji im neće biti plaćen.

Dan nakon štrajka, otkaz je uručen Gabrijeli Krstić, diplomiranom sociologu, koja u toj firmi radi godinu dana na liniji za proizvodnju obuće.

Gabrijela je u ponedeljak, dok je trajao štrajk, izašla ispred radnika i biranim rečima, bez ijedne uvrede, zamolila predstavnika kompanije da se obustave tortura, šikaniranje i maltretiranje radnika. Njeno obraćanje dugotrajnim aplauzom pozdravilo je preko hiljadu radnika koji su obustavili proizvodnju – pišu “Vranjske” pozivajući se na izvore iz fabrike.

Zbog navodnog otkaza reagovao je i predsednik Udruženih sindikata “Sloga” iz Beograda Željko Veselinović.

Ovaj sindikat traži hitnu reakciju državnih organa, a od resornog ministarstva zahteva da u fabriku pošalje inspekciju.

Otkaz koji je uručen radnici Gabrijeli Krstić je skandal koji mi u sindikatu Sloga oštro osuđujemo. Svi sindikati u Srbiji, mediji, a javnost posebno, moraju preduzeti jedinstvenu akciju da se ovakvom postupku menadžmenta Geoksa, ali i nekih drugih kompanija, stane na put - rekao je Veselinović za "Vranjske".

Direktor Marko Bazilio, kako piše ovaj medij, ni u utorak nije bio u fabrici, a direktorka za ljudske resurse Svetlana Rajačić se nije javljala na telefon.