Santovac je naveo da u tom gradu očekuju da ove godine bude ukinuta zabrana korišćenja pijaće vode, što znači da će Zrenjaninci imati ispravnu vodu za piće, nakon mnogo godina.
Problem sa pijaćom vodom u tom gradu datira još od 2004. godine, da ga je bilo lako rešiti, sigurno bi to neko do sada uspeo, a bilo je raznih ideja.
"Do 2008. godine 13 pilot postrojenja je poslovalo u gradu i nijedno nije dalo kvalitetan rezultat", rekao je Santovac u izjavi za Tanjug.
On je rekao da su očekivali da to bude rešeno i izvinio se građanima Zrenjanina što to do sada nije urađeno.
Najavio je da ove godine mora da se nađe rešenje tog problema i da se građanima omogući kvalitetna voda za piće.
Pored problema pijaće, Santovac očekuje da Zrenjanin ove godine krene u proceduru izrade prečistača otpadnih voda.
"Kada to kažem, znači da ćemo omogućiti da nakon završetka izgradnje postrojenja dobijemo mnogo čistiji Begej, ali i jednu novu stvar, a to je da konkurišemo kod evropskih fondova za izmuljavanje Begeja, od rumunske granice do njegovog ulivanja", kaže Santovac.
Gradnja tog postojenja verovatno će početi ove godine, uveren je zamenik gradonačelnika.
Govoreći o ostalim planiranim investicijama, Santovac izdvaja izgradnju obilaznice u Zrenjaninu, čiji je treći krak biti završen do polovine ove godine.
"Uradili smo ekspropijaciju zemljišta, ušli u proceduru za dobijanje projekta građevinske dozvole za četvrti krak", kazao je Santovac.
Najavljuje i nastavak rekonstrukcije stadiona u Karađorđevom parku, te očekuje da će fudbaleri na jesen igrati na gradskom stadionu.
Brnabić investitoru: Ne dam pare dok ne bude dobra voda, Vučić: Neću ijedno dete bez pijaće vode
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da nije upućen u to zašto je postrojenje za prečišćavanje pijaće vode u Zrenjaninu ponovo stalo.
"Ko god da je i bilo šta uradio, samo neka ide iza rešetaka. Ne želim više da ijedno dete bude bez čiste vode", rekao je Vučić.
Premijerka Ana Brnabić juče je takođe govorila o fabrici vode u Zrenjaninu i tom prilikom poručila je investitoru da mu neće biti isplaćen ni jedan jedini dinar dok voda u tom gradu ne bude dovoljno dobra za piće.
Ona je i pozvala nadležene organe da nastave sa istragom u tom slučaju.
Kako je premijerka Brnabić objasnila, ta fabrika još uvek ne radi jer je investitoru stalno potrebno dodatno ulaganje da bi kupio dodatne filtere, smolu, kako bi voda bila u okviru standarda za piće.
"Ta voda je bila mnogo bolja nego što je bila pre zabrane korišćenja vode i zbog toga nije raskinut ugovor sa investitorom, ali istovremeno ni jedan jedini dinar nije isplaćen, niti će biti dok voda ne bude dovoljno dobra za piće”, kazala je ranije Brnabić.