Vojna policija i izvršitelji nenajavljeno su u utorak ujutro došli da prisilno isele porodicu Lalović iz stana u Vespučijevoj ulici 24 na Bežanijskoj kosi. Nakon što se Gojko polio benzinom, izvršitelji su odustali od iseljenja.
Međutim, tokom dana reagovalo je Ministarstvo odbrane koje se obratilo saopštenjem u kojem tvrdi da porodica Lalović "bespravno koristi troiposoban stan".
Na ovo saopštenje Ministarstva, danas se redakciji MONDA obratio Gojko Lalović, koji je izneo svoju verziju. Objavu Lalovića prenosimo u celini:
"Rešenje o dodeli stana u ulici Vespučijevoj doneto je 14.10.2005. kao zaposlenom profesionalnom licu, kojem je u toku službe odbijan od plate deo sredstava za rešavanje stambenog pitanja, koje mi stambeni organ Ministarstva odbrane nije priznao kao deo učešća ličnim sredstvima, niti mi je priznao vrednost 56 kvadrata stana u garnizonu republike BIH koji od 6.4.1992. godine nisam mogao da koristim zbog ratnih dejstava, a za koje se R. Srbija obavezala da nadoknadi.
Dodeljeni stan na Bežanijskoj kosi prema važećim propisima koje regulišu zakoni, Pravilnici i ostala opšta akta (a ne kreira ih Gojko Lalović) uz učešće ličnim sredstvima trebalo je da bude useljiv dana 14. januara 2006. godine, na koji dan su i važili uslovi učešća. Međutim, umesto 2006. useljivost je usledila tek 2008. godine, jer stan nije bio završen i useljiv, na šta ja nisam mogao da utičem.
Tadašnji ministar odbrane samoinicijativno, bez saglasnosti nadležnih organa menja uslove učešća, uvodi povoljnije okolnosti koja su primenljiva na pojedina lica, ali povoljnosti se na dan useljenja ne priznaju pukovniku Laloviću. Zahtevano je da se prizna dotadašnjom potvrdom utvrđeni iznos uplate u Vojno-stambeni fond kao deo učešća i navedeno da mi je upravo nezakonitim penzionisanjem 15. novembra 2005. onemogućeno da kao zaposleno lice rešim ostatak uplate. Nije priznata ni vrednosti 56 kvadrata u BiH, za koje se država Srbija obavezala da će nadoknaditi. Pod ucenom da ću izgubiti legalno dodeljeni stan, a svestan da ću zbog nezakonitog penzionisanja biti vraćen u vojsku oslonio sam se na sigurnost obezbeđenja dela sredstava učešća kao zaposleno profesionalno lice i ugovor potpisao.
Netačno je da se ne može vezivati nezakonito lišavanje prava na rad - službu i ometanje rešavanja stambenog pitanja ako postoji podatak da je na dan nezakonitog lišavanja prava na rad pukovnik Gojko Lalović upozorio nadležne da će navedena nezakonitost imati posledice i po statusno i po stambeno pitanje, što su nadležni sudovi i potvrdili sa šest presuda, kojima su poništena naredbodavna akta, oglašena nezakonitim, a to je bio uslov da se pukovnik Lalović vrati u službu, što se nije desilo.
U stanu koji se pominje u saopštenju Ministarstva odbrane u Pohorskoj ulici (garsonjera) pukovnik je nekada živeo kao podstanar, a status podstanara potvrđen je od stambenog organa Ministarstva odbrane rešenjem UP 2 br 154/02 od 30. aprila 2002. godine, gde između ostalog piše, citiram: 'u predmetnom stanu stanije kao podstanar', te je Ministarstvo danas došlo u situaciju da demantuje sopstvena dokumenta. Da navedeni stan poseduje vlasnika dokazalo je i Ministarstvo odbrane koje vlasniku stana (J.Z.) dostavlja uplatnice za izmirenje obaveza održavanja do današnjeg dana.
Što se razrešenja od vojne službe tiče, pukovnik Lalović od dana 28. marta 2012. godine nije ni vraćen u službu, niti razrešen od službe u izvršenju presude U 8778/11 od 28.3.2012. Time je pukovnik Lalović jedinstven slučaj u vojsci Republike Srbije kom su nezakonito oduzeli pravo na rad, a sada žele da me liše i utvrđenog prava na stan od 6. aprila 1992. godine i sramno navode da je nevraćanjem u slubu I izbacivanjem na ulicu slučaj pukovnika Lalovića rešen. Iz tog razloga, pukovnik Lalović će svoja ustavna i zakonska prava braniti golim životom do daljnjeg".