Pedesettrogodišnja pacijentkinja V.K. poginula je rano jutros kada je skočila sa trećeg sprata zgrade Univerzitetskog kliničkog centra (UKC) u Banjaluci. Ona je bila hospitalizovana u kovid odeljenju na trećem spratu Centralnog medicinskog bloka UKC Republike Srpske, saopšteno je iz ove zdravstvene ustanove.
U saopštenju se navodi da je tokom hospitalizacije pacijentkinja bila svesna, orijentisana, komunikativna i bez znakova psihopatologije.
"Odmah nakon pada pacijentkinje, dežurna lekarska ekipa izašla je na mesto događaja i utvrdila smrtni ishod, nakon čega su u skladu sa procedurom pozvani predstavnici Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske koji su na licu mesta izvršili uviđaj", navodi se u saopštenju UKC-a.
Iz Policijske uprave Banjaluka ranije je saopšteno da je nadležnoj policijskoj stanici, jutros 3.30 časova, dežurni doktor UKC-a prijavio da je pacijentkinja čiji su inicijali V.K. skočila kroz prozor sa trećeg sprata, te da je na licu mesta preminula.
Policija je obavila uviđaj kojem je prisustvovao i dežurni mrtvozornik, a o svemu je obavešten tužilac Okružnog javnog tužilaštva Banjaluka.
(Mondo/Srpska.info)
Budite bolje informisani od drugih, PREUZMITE MONDO MOBILNU APLIKACIJU.
Zvezda u drami pobedila Partizan i odbranila Kup: Mekintajer doneo petu "Žućkovu levicu" u nizu
Da li je ovo ključni detalj finala Kupa Radivoja Koraća? Snimak otkriva zašto je Obradović pobesneo
"Nisu igrači odlučili finale, znamo svi o čemu pričamo": Obradović siguran da je i navijačima Partizana jasno
"Ako se bilo šta loše desi, odgovorni su Partizanov predsednik i trener": Čović se još jednom oglasio pred meč
Završen protest studenata u Kragujevcu: Petnaestočasovne blokade pod nazivom "Sretnimo se na Sretenje"