• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

DIREKTOR MEKDONALDSA KUPIO BENTLI NA RAČUN FIRME! BIO DO GUŠE U DUGOVIMA: Pravio probleme, izgubio spor za bankom

Autor Sara Gajić

Direktor Mekdonaldsa u Bosni i Hercegovini, Haris Ihtijarević je trožio novac firme na luksuzan život.

 GetOriginalImageById.jpg Izvor: MONDO/Stefan Stojanović

Kompanija Mekdonalds od 1. januara više ne radi u Bosni i Hercegovini, što je poslednjeg radnog dana izazvalo velike gužve brojnih ljubitelja brze hrane koji nisu mogli ni da pretpostave da će hamburger moći da kupe preko oglasa, ali za 2.000 konvertibilnih maraka (oko 120.000 dinara). Od otvaranja prve filijale Mek donalds u BiH, u to vreme čak i uz prisustvo poznatih državnih čelnika, hamburger teško prolazio u Sarajevu.

Dugovi i luksuzan život na račun firme

U tekstu objavljenom u listu "Kleine Zeitung" se navodi da je direktor Haris Ihtijarević privukao pažnju svojom ekstravagancijom i mnogim nedoslednostima u rukovodstvu. "Nagomilali su se veliki dugovi. Navodi se da je reč o obavezama u iznosu od 1,2 miliona Konvertibilnih maraka. Osim toga, korisnik franšize izgubio je spor protiv Rajfajzen banke oko zakupa poslovnog prostora u Titovoj ulici u Sarajevu."

"Kap koja je prelila čašu u američkom sedištu verovatno je bio direktorov službeni automobil. Ihtijarević se počastio ni manje ni više nego Bentlijem. Navodno je kupio engleski luksuzni automobil o trošku MekDonaldsa", piše "Kleine Zeitung". Dodaje da je oduzeta franšiza jer u sedištu u SAD-u, žele sprečiti dalje oštećenje imidža brenda. 150 zaposlenih saznalo je 30. decembra da se sutradan više ne moraju pojavljivati ​​na poslu. Prema navodima Mekdonaldsa, trenutno se ne planira nova licenca u BiH. 

Ćevapi uvek bili ispred Meka

"Dok u Srbiji postoje 32 poslovnice, a u Hrvatskoj 39, restorani u bosanskim gradovima Banja Luka i Tuzla mogli su opstati samo kratko", navode u magazinu.

Lokalci to objašnjavaju time da ljudi sebi jednostavno ne mogu priuštiti brzu hranu. Uz trenutna poskupljenja, prosečna neto primanja od oko 530 evra nisu dovoljna ni za pokrivanje prosečnih troškova života četveročlane porodice. Oni su u novembru 2022. godine iznosili više od 1.500 evra za deo zemlje u kojem se nalazi Sarajevo.

(MONDO)

Pročitajte i ovo

Komentari 1

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

ProlazNIK

Kad vidim one redove po tržnim centrima, tuga, deru sa cenama a hrana očaj. U Americi su na začelju liste brzih hrana, a ovamo prosipaju lažni kvalitet.

special image