"Stoga je pred svima u BiH samo jedan put: onaj kajanja, praštanja, susretanja i suživota koji može nastati upravo iz tragedije Srebrenice", poručio je reis Kavazović.
Nakon današnje sahrane, uz prethodno pokopanih 5.657 žrtava, Memorijalni centar u Potočarima biće "večna kuća" za ukupno 6.066 identifikovanih srebreničkih žrtava, podsećaju bosansko-hercegovački mediji.
Sahrani je prethodila komemoracija kojom je obeleženo 18. godina od tog zločina. Prisustvovali su joj predsedavajući i član Predsedništva BiH Željko Komsić i Bakir Izetbegović, visoki predstavnik međunarodne zajendice u BiH Valentina Incka, američki ambasador u BiH Patrik Mun, brojni bosansko-hercegovački zvaničnici, gosti iz inostranstva i građani.
Pre 18 godina snage Vojske Republike Srpske ušle su u Srebrenicu. U ovoj bošnjačkoj enklavi, koja je tada formalno bila pod zaštitom Ujedinjenih nacija, potom je izvršen masakr nad lokalnim stanovništvom.
Napad na Srebrenicu počeo je 6. jula 1995. i završio se pet dana kasnije, ulaskom vojske pod komandom Ratka Mladića u grad.
Prema optužnicama Haškog tribunala, vojnici pod komandom generala Mladića su do 19. jula 1995. organizovano i sistematski ubili oko 8.000 muslimanskih muškaraca i dečaka, izvršivši genocid. Oko 30.000 žena i dece deportovano je za dva dana.
Moćne reči Ajzeje Kenana: Došao sam u Crvenu zvezdu da osvojimo Evroligu
"Neka me streljaju, okrenuću se ka zidu, ni 'a' neću reći": Blažić opet šokirao na suđenju - Znam šta me čeka u zatvoru
Goranu Vesiću se pogoršalo zdravstveno stanje: Prebačen u Institut za kardiovaskularne bolesti u Sremskoj Kamenici
Mondo ukrštenica za 26. novembar: Jutarnja zabava i "razgibavanje" mozga!
Tuča u Skupštini Srbije! Guranje, čupanje, prskanje, a Ana Brnabić pozvala obezbeđenje (Foto, video)