Okupljeni novinari simbolično su nosili poveze preko usana i na taj način izrazili nezadovoljstvo stanjem medijskih sloboda u Crnoj Gori.

Predstavnica Sindikata medija Duška Pejović kazala je da je u Crnoj Gori stvorena atmosfera nekažnjenosti napada na novinare, dodajući da je izvršna vlast najodgovornija za takvo stanje.

"Tražimo od Vlade Crne Gore da podrži zahtev za dodatnu zaštitu novinara kroz izmene Krivičnog zakonika. Tražimo od Vlade Crne Gore i da što pre stvori uslove za rad Komisije za istragu nerasvetljenih napada na novinare", navela je ona.

Pejović je kazala da novinari traže i hitno kontrolno saslušanje pred skupštinskim Odborom za bezbednost i odbranu čelnika Vrhovnog državnog tužilaštva, Agencije za nacionalnu bezbednost i Ministarstva unutrašnjih poslova, zbog napada na novinare.

"Napadi na novinare su sve učestaliji. Imamo li više vremena da čekamo i pitamo ko je sledeći. Stvorena je atmosfera u kojoj novinari moraju da ćute ili, u suprotnom, rizikuju da budu napadnuti", istakla je ona.

Novinar Darko Ivanović ocenio je da u crnogorskom društvu ne postoje elementarni uslovi za rad novinara.

"U crnogorskom društvu novinarima nije omogućeno da bezbedno rade svoj posao. Protestujemo protiv nerasvetljenih napada na medijske radnike. Ako ućutkaju novinare, onda smo društvo tišine koja nikome ne treba", naveo je on.

Prema rečima Ivanovića, društvo u kome nema medijskih sloboda nalazi se u velikom problem, jer takvo stanje ne vodi u Evropsku uniju.

"Nadamo se da je ovo poslednji protest novinara, odnosno da će država konačno početi da radi svoj posao, da će bezbednosne strukture, umesto što nameštaju napade na novinare, početi da rasvetljevaju atake na poslenike jevne reči", kazao je on.

Protest su prisustvom podržali poslanici opozicionih Demokratskog fronta, Socijalističke narodne partije i Pozitivne Crne Gore, kao i predstavnici nevladinog sektora.

Tokom trajanja protesta ispred zgrade Vlade Crne Gore bilo je pojačano policijsko obezbeđenje.