Za usvajanje Rezolucije glasalo je 50 poslanika, njih 26 je bilo protiv, a troje uzdržanih.

Za usvajanje su glasali Demokratska partija socijalista, Socijaldemokratska partija, Pozitivna Crna Gora, Klub manjinskih stranaka, Bošnjačka stranka i Dritan Abazović iz Kluba nezavisnih poslanika.

Uzdržani su bili Nebojša Medojević, Koča Pavlović i Branka Bošnjak iz Demokratskog fronta, a ostali su bili protiv.

U Rezoluciji se navodi da je NATO garant teritorijalnog integriteta i suvereniteta Crne Gore, daljeg unapređenja vladavine prava i demokratije, ljudskih i manjinskih prava i kvaliteta života svakog građanina i ukupnog društva.

Članstvo u NATO dodatno će, kako je precizirano dokumentom, ojačati međunarodni politički položaj države.

"Crna Gora time postaje saveznica najvećim svjetskim silama i partner u donošenju važnih odluka koje se odnose ne samo na njenu, već i regionalnu i globalnu bezbjednost", kaže se u Reoluciji.

Pozivaju nadležne državne institucije, zakonodavne, izvršne i sudske vlasti dodatno pojačaju aktivnosti u cilju kvalitetne i pune realizacije integracione agende.

"Članstvom u NATO želimo biti aktivan činilac trajnog osiguranja mira, stabilnosti i sigurnosti za Crnu Goru u stabilnom regionalnom okruženju, koja može odgovoriti savremenim i budućim bezbjednosnim izazovima kakvi su organizovani kriminal, korupcija, terorizam, vjerski i nacionalni ekstremizam, sajber kriminal", navodi se u Rezoluciji.

Punopravnim članstvom u NATO-u Crna Gora postaje, kako se ističe, dio porodice država koje imaju snažniju ekonomiju, viši životni standard, jače institucije i razvijeniju demokratiju.

"To će biti važan podsticaj za ubrzanje i uspješan završetak pregovora o punopravnom članstvu Crne Gore u Evropskoj uniji", kaže se u dokumentu.