Izbeglice su bile izgubljene, a otkrila ih je hrvatska policija, koja ih je u više autobusa prebacila do obližnjeg tranzitnog kampa u Opatovcu, pri čemu je došlo do razdvajanja porodica, prenosi AP.

Prema saopštenju direktora hrvatske Državne uprave za zaštitu i spasavanje Jadranka Perinića, na Strošincima je sada najveći pritisak izbeglica, prenosi Jutarnji list.

Perinić je napomenuo kako je namera izbeglica da se po ulasku u Hrvatsku prevezu do železničke stanice Spačva, nedaleko od Vrbanje, odakle bi vozom krenuli prema Mađarskoj.

"Ne razumemo tu strategiju prelivanja izbeglica s jednog graničnog prelaza na drugi, ali se s tim za sada nosimo", kazao je Perinić, dodavši kako ne očekuje da se narednih dana smanji priliv izbeglica u Hrvatsku i kako tome trenutno "ne vidi kraja".

Na istočnoj hrvatskoj granici izbeglice i dalje pristižu i preko Bapske i Tovarnika, ali ih na tom području sada nema u velikom broju.

Gotovo 10.000 izbeglica ušlo je u petak u Hrvatsku, što je rekordni dnevni priliv otkad su izbeglice iz Sirije i drugih zemalja Bliskog Istoka počele da ulaze u Hrvatsku na svom putu ka boljem životu u Zapadnoj Evropi, pokazali su najnoviji podaci hrvatskog Ministarstva unutrašnjih poslova.

Ukupan broj izbeglica koje su u proteklih deset dana ušle u Hrvatsku iz Srbije iznosi 65.000, navodi se u saopštenju Ministarstva, a prenela je agencija AFP.

Veliki priliv izbeglica u Hrvatsku je započeo nakon što je Mađarska ranije ovog meseca izgradila ogradu na granici sa Srbijom, podseća francuska agencija.