Kako se navodi u Zakonu, obmanjujući proizvod je proizvod koji iako nije prehrambeni poseduje oblik, miris, boju, izgled, pakovanje, obeležavanje, obim ili veličinu prehrambenog proizvoda, tako da je verovatno da će ga potrošači, posebno deca pomešati sa prehrambenim proizvodom i staviti u usta, sisati ili progutati, što može biti opasno i izazvati, na primer gušenje, trovanje, perforaciju ili opstrukciju digestivnog trakta.
Zakonom se uvodi obaveza nadležnog organa da ustanovi procedure za dijalog sa proizvođačima i distributerima u vezi pitanja bezbednosti proizvoda.
Propisuje se da će informacije koje su dostupne nadležnim organima u vezi rizika koje proizvodi predstavljaju po zdravlje i bezbednost potrošača i drugih korisnika, biti dostupnije javnosti u skladu sa uslovima transparentnosti bez obzira na ograničenja koja nameću aktivnosti i praćenja i istraživanja.
Zakonom se dodatno uređuje pitanje saradnje i komunikacije nadležnih organa sa proizvođačima i distributerima u vezi sa ispunjenjem njihovih obaveza u oblasti opšte bezbednosti proizvoda i u skladu sa relevantnom direktivom EU.
Poslanici su usvojili i izmene i dopune Zakona o uvozi i izvozu robe dvostruke namene.
Iz Zakona je „izbrisana odredba po kojoj je za robu sa nacionalne kontrolne liste robe dvostruke namene neophodna dozvola za uvoz“.
Navijač u dresu Barselone ušao na Marakanu: Delije sa kapuljačama mu odmah prišle, evo kako se sve završilo
Da li je vreme za alarme u Partizanu? Četiri uzastopna poraza u Evroligi, a najteže tek dolazi
Ovako je Partizan izgubio utakmicu u Parizu: Katastrofalna greška Marinkovića na 100 sekundi do kraja!
Mondo ukrštenica za 8. novembar: Jutarnja zabava i "razgibavanje" mozga!
"Partizanovi igrači rade nešto što drugi ne vide, a ja vidim": Đurović kritikuje crno-bele, jedno mu smeta