Dačić je na sklupu Sinergija 2013. godine rekao da su predstavnici Vlade Srbije na svetskim biznis forumima isticali da Srbija ima četiri komparativne prednosti, a da im se šada dodaje i peta, a to je IT sektor.

"Isticali smo energetiku, infrastrukrturu, odnosno saobraćajne koridore, poljoprivredu i u poslednje vreme automobilsku industriju, kao naše komparativne prednosti, a sada kao peti prioritet navodimo IT sektor", rekao je Dačić.

On je citirao prvog ministra prosvete u Srbiji Dositeja Obradovića koji je rekao da je najvažnije od svega obrazovati narod da bi mogao da omogući društvene reforme i priogres zemlje.

"Slogani koje imamo da IT veruje u Srbiju su odgovarajući, ali i Srbija veruje u IT i informaciono tehnološki razvoj", rekoa je Dačić.
Premijer je naglasio i dobru saradnju Vlade sa Majkrosoftom koja ulazi u drugu deceniju istakavši i da je značajan Majkrosoft razvojni centar u Beogradu ne samo zbog toga što stručni i obrazovani mladi iz Srbije tu mogu da ostvare svoje snove, već što ta činjenica doprinosi boljem pozicioniranju samog Majkrosofta.

Prema Dačićevim rečima, 4. novembra u Beograd dolazi i Stiv Balmer koji je do skora bio na čelu Majkrosofta.

"Iako je najavio povlačenje, siguran sam da kao i Bil Gejts nikada ne može da napusti u potpunosti Majkrosoft i zahvalan sam mu što je prihvatio poziv da dođe u Beograd, što će biti diodatni podsticaj za razvoj IT sektora", naglasio je Dačić.

Dačić je naglasio i da se Srbija ponosi svojim izvoznim brendom, a to je malina, istakavši da je u prošloj godini bio dva puta veći izvoz softvera nego malina, što malo ko u Srbiji zna.

"Kao prioritet navodimo i razvoj IT sektora, jer tu imamo velikih mogućnosti", rekao je Dačić.

Direktor Majkrosofta Srbija Andreas Hartl je kazao da bi investicija od 50 miliona evra u srpsku ekonomiju povećala BDP zemlje za jedan odsto u predstojećim godinama.

Hartl je rekao da je Srbija odličan predstavnik regiona i svojevrstan čvor za sve što se dešava u IT sektoru.

Prema njegovim rečima, IT sektor raste u proseku 60 odsto u većini zemalja, dok u Srbiji iznosi 200 odsto i to je indikator u kom položaju se nalazi naša zemlja.

On je kazao da je kompanija zainteresovana da pomogne Srbiji kako bi ubrzala svoj razvoj, a to se vidi iz činjenice da ova kompanija svake godine povećava broj zaposlenih.

Hartl je istakao da IT sektor mora biti ključni prioritet u našoj zemlji i dodao da će on učiniti sve da se to i ostvari.