Vučić je na konferenciji za novinare, na kojoj su predstavljeni rezultati rada Er Srbije nakon druge godine poslovanja, rekao da se to može proveriti i kod Međunarodnog monetarnog fonda, koji kontroliše svaki dinar koji vlada troši.
"Ko vam kaže da je dobila 75 miliona evra ili vam je to (izveštaj) Radulović čitao. Pročitaće vam to neko drugi ko ume da čita izveštaje. Nemojte da čitate saopštenja (bivšeg ministra privrede Saše) Radulovića", rekao je Vučić, odgovarajući na pitanje novinarke N1 da li je Er Srbija u prošloj godini mogla da posluje pozitivno da nije dobila 75 miliona evra državne pomoći.
Vučić je rekao da bi odgovor na to pitanje trebalo potražiti kod Međunarodnog monetarnog fonda, s obzirom da ta finansijska institucija vodi računa o svakom dinaru.
Upitan koliko je vlada izdvojila novca za tu aviokompaniju, Vučić je odgovorio:
"Mnogo manje nego što su neki govorili, a dali bismo mnogo više da je bilo potrebno".
Predsednik Nadzornog odbora Er Srbije Siniša Mali rekao je da podatak o 75 miliona evra pomoći u prošloj godini apsolutno nije tačan, te da se radi o sabiranju "baba i žaba".
Mali je rekao da je u tom smislu najvažnije pogledati dokument o restrukturiranju Er Srbije od strane Komisije za odobrenje državne pomoći, koji se nalazi na sajtu vlade, koji je najvažniji dokument.
"To je plan konsolidacije. Bez podrške i jednog i drugog vlasnika kapitala nema aviokompanije, već biste imali onaj Jat ervejz iz 2012. i 2013. godine", poručio je Mali.
NAJVEĆI I NAJBOLJI NA BALKANU
Er Srbija je najveća, najjača i najbolja aviokompanija u regionu, ocenio je večeras premijer Vučić, i dodao da veruje da će Er Srbija u narednom periodu kupovati i neke aviokompanije na Balkanu.
"To bi bila radosna vest", rekao je Vučić.
Vučić je rekao i da snovi da se iz Srbije leti za SAD i Njujork postaju stvarnost, budući da će Er Srbija od juna sledeće godine leteti za taj američki grad.
Generalni direktor srpske nacionalne avio kompanije, Dane Kondić, na konferenciji je rekao da će es do juna 2016. uspostaviti prvi dugolinijski let za Njujork", zbog čega će biti nabavljen prvi širokotrupni avion "erbas A330-200", kao i da su već započeti pregovori o nabavci letelice putem lizinga.
On je rekao da su se građani Srbije uželeli direktnih letova do SAD, s obzirom na to da će to biti prva direktna linija između Srbije i SAD posle 24 godine.
Ti letovi će pojačati ulogu beogradskog aerodroma kao vodećeg čvorišta za region Balkana, a prema poslednjim istraživanjima, oko 200.000 stanovnika srpskog porekla živi u SAD, uključujući Njujork i Čikago, gde živi najveći broj srpske dijaspore u toj zemlji.
Kondić je istakao da je "Er Srbija" u prethodne dve godine obnovila flotu, povećala mrežu destinacija, kapacitete, unapredila usluge, kao i da je "Er Srbija" sada stabilna aviokompanija koja posluje na komercijalnim osnovama.
On je rekao da su zabeleženi odlični rezultati u trećem kvartalu tekuće godine, a da su u odnosu na isti period 2014. godine povećani ukupni operativni prihodi za 26 odsto, odnosno sa 68 na 86 miliona evra.
Takođe, ukupan broj putnika je uvećan za 11 procenata, sa 820.453 na 913.135, a čarter brend Aviolet je prevezao više od 99.000 putnika.
Kargo je prema rečima Kondića ostvario rast od 30 procenata i prevezao ukupno 865 tona tereta.
Kondić je kazao da su ukupni operativni prihodi ove godine uvećani za trećinu i da su iznosili 183 miliona evra.
Tužna partija Partizana: Navijači promrzli i nisu videli ama baš ništa!
Kraj serije "Sablja": Večeras gledamo finale trilera o ubistvu premijera Zorana Đinđića, evo šta nas očekuje
Srbija i Aleksa pregazili Dansku u Beogradu: Sad smo na Evropskom prvenstvu!
Kakav debakl Hrvatske u košarci, i to od Bosne! Odlazak na Eurobasket će biti nemoguća misija
Mislite da će biti lako? Neće! Savo Milošević zna da će se Partizan mučiti do kraja godine