• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

EVELIN GLENI DOLAZI U NOVI SAD: Bosonoga umetnica daje drugačiji doživljaj muzike u Gradskoj koncertnoj dvorani

Autor Bojana Zimonjić Jelisavac

Evelin Gleni u Novom Sadu!

 Evelin Gleni u Novom Sadu Izvor: YouTube/Evelyn Glennie

Koncert svetski poznate perkusionistkinje Evelin Gleni i eksperimentalnog muzičara iz Sente, Silarda Mezeija održaće se 9. oktobra u Gradskoj koncertnoj dvorani sa početkom u 20 časova. Njihov koncert koji predstavlja zanimljiv umetnički spoj, biće uvod u poslednji programski luk Evropske prestonice kulture - Druga? Evropa, a upravo je počela prodaja ulaznica.

Evelin Gleni je gluva od svoje dvanaeste godine i nastupa bosonoga, kako bi celim svojim telom osetila muziku. Poznata je i po održavanju perkusionističkih radionica. Njena misija je naučiti svet da zaista sluša i da pruži drugačiju perspektivu doživljaja muzike.

Ulaznice za koncert biće dostupne od 20. septembra, na celokupnoj prodajnoj mreži Gigs Tix, kao i na njihovom sajtu. Cena karte iznosi 500 dinara. Dvostruka dobitnica Gremi nagrade, Evelin Gleni, će nastupiti zajedno sa Silardom Mezeijem, muzičarem i kompozitorom iz Sente koji izvodi i komponuje savremenu improvizovanu muziku, i Polar Kvartetom koji čine: Silard Mezei - viola, Bogdan Ranković - klarinet, bas klarinet, alto i tenor saksofon , Ivan Burka - vibrafon, marimba, perkusije i Ervin Malina - kontrabas. Pre improvizacije sa Silardom Mezeijem, Evelin će izvesti i delo "Komad za ples" kompozitora Džejmsa Kijana, koje je komponovano baš za nju.

Evelin Gleni i Silard Mezei su 2018. godine snimili album improvizovane muzike pod nazivom „The Core-tet Project" sa još dva vrsna improvizatora Džonom Hemersamom i Majklom Džeferijem Stivensom. Ovo će biti njihovo prvo zajedničko izvođenje pred publikom u sklopu projekta „Kreativne ambasade i ambasadori" čiji je upravo cilj povezivanje velikih svetskih zvezda sa umetnicima iz Srbije.

Tekst je objavljen u sklopu projekta koji je sufinansiran iz budžeta Grada Novog Sada. Stavovi izneti u podržanom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.

Komentari 1

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

Dzoni

Evelin Gleni je vec nastupala u Beogradu, vrhunski koncert