Muk u Srpskoj radikalnoj stranci. Pečenje je bilo uredno servirano, kao i svih prethodnih godina unazad. Da radikali nisu zadovoljni rezultatima pokazuje i to što predstavnici SRS nisu govorili podatke o izlaznosti i sa biračkih mesta, pravdajući se da "nemaju dovoljno uzoraka".

Međutim, prema prvim procenama rezultata republičkih izbora u Srbiji, Srpska radikalna stranka neće ući novi saziv Skupštine Srbije.

Radikali, koji su imali 22 poslanika u dosadašnjem mandatu i bili su TREĆA stranka po snazi (iza Srpske napredne stranke i Socijalističke partije Srbije), nisu uspeli da pređu cenzus od 3%.

Procene agencije ISPOS i CeSID-a govore da su radikali osvojili tek 2,1% glasova. To jasno govori šta oni koji su glasali misle o politici i idejama "saveza sa Rusijom i nikako u EU", što je bila jedna od glavnih poruka radikala u predizbornoj kampanji.

Radikali su s eteško pomirili sa faktičkim stanjem. Šešelj nije izašao pred novinare, već Milan Damjanović, koji je optužio vlast da je "uspela u nameri da spusti radikale ispod cenzusa", kao i da u njihovim redovima "postoje krtice koje su prodale glasove SNS-u".

Istakao je i da će članovi SRS "više nego ikada biti uz Šešelja i podržavati ga".

"Vojislav Šešelj je pokazao da je najubojitiji bio u prethodnom sazivu parlamenta, mi smo ciljano gađali funkcionera po funkcionera, i ministra po ministra SNS i vladajuće koalicije, i tako smo ih uspešno napadali, da je recimo ministar Vujović morao da podnese ostavku zbog kriminala koji smo mi razotkrili. Bile su afere oko Rasima Ljajića, i svih ostalih afera koje smo javnosti predočili. Ovde nije suština da li je Vojislav Šešelj loše vodio kampanju, nego je vlast shvatila, na čelu sa SNS, da je jedina opoziciona stranka SRS na čelu sa Šešeljem. I mi ćemo sada stati maksimalno uz našeg lidera, i odlučnije, vanparlamentarnim sredstvima, krenuti u borbu i pobedu i nećemo odustati ni pedalj od naše ideologije. A kada se, nadamo se, budu stvorili pravedniji izborni uslovi, kada mediji budu slobodnije mogli da informišu o svemu što je vlast radila u prethodne četiri godine, kada budu smeli da objave kako se stvaraju stranke, kada će jednom odgovornost doći na pijedestal pred javnost građana, onda će i SRS imati značajno bolje rezultate. Ovo nije pravo stanje u javnom mnenju, ja sam danas kao potpredsednik bio na terenu i video svojim očima neke stvari. Protiv mašinerije, koja je krenula da nepostojeće liste progura na jedan, dva ili tri odsto, kako bi skoro 17 odsto prema našem materijalu, od toga 60 odsto ide vladajućoj stranci. To je bio ključni cilj", rekao je potpredsednik SRS.

IZJAVA IZ ŠTABA SRS

EVO I ODGOVORA NA PITANJE DA LI ĆE ŠEŠELJ NAPUSTITI POLITIKU

PEČENJE KOD RADIKALA

U parlamentu više neće sedeti ni poslanici Pokreta Dosta je bilo (izašli na izbore pod imenom "Suverenisti") Saše Radulovića, kao ni Liberalno-demokratske partije Čedomira Jovanovića.

Dosta je bilo je imao 16 mandata u dosadašnjem sazivu, a sada je dobio 2,6% glasova izašlih.

U Skupštini Srbije više nećemo gledati ni Nenada Čanka, čija je stranka (Liga socijaldemokrata Vojvodine) išla na izbore u koaliciji Ujedinjena demokratska Srbija. Ova koalicija osvojila je tek 1,1% izašlih.

IZJAVA PREDSTAVNIKA UDS

Pokret Levijatan lista "Živim za Srbiju" osvojila je tek 0,8%.

RASPORED U PARLAMENTU (procena):

SNS -180 mandata;
SPS-JS - 30 mandata
ALEKSANDAR ŠAPIĆ - "SPAS" - 11 mandata
ČETIRI MANJINSKE LISTE - SVM 8, Albanska demokratska alternativa 4 , Muamer Zukorlić 3, SDA Sandžaka 2.

Sve rezultate pogledajte OVDE.