Osim što je lovni turizam izvor prihoda, lovačka društva su važna jer učestvuju u očuvanju biodiverziteta, te se moraju odvojiti od krivolovaca, koji nelegalno love zabranjene i ugrožene vrste. Ovaj objekat imaće smeštajne i kongresne kapacitete za lovce, vizitorski centar i trofejnu sobu.

Između Ministarstva turizma i omladine i Grada Sremska Mitrovica, potpisan je Ugovor o sufinansiranju Projekta izgradnje Centra lovnog turizma u Sremskoj Mitrovici, koji je u ime Grada potpisao zamenik gradonačelnice Petar Samardžić. Sredstvima u iznosu 10 miliona dinara, odobrenim od strane Ministarstva, sufinansira se druga, odnosno završna faza Projekta, a izvođenje radova u okviru prve faze je u toku.

Kako ističe zamenik gradonačelnice Petar Samardžić, lovni turizam je grana turizma koja je u povoju, i kroz ekonomsku valorizaciju lovnog turizma u budućnosti od ovog projekta korist će imati ne samo lovci, nego i Grad Sremska Mitrovica i svi građani Mitrovice. Prihodi od lovnog turizma su vrlo značajni, jer uključuju raznovrsnu potrošnju - osim različitih turističkih usluga, tu su i odstrelne takse, iznajmljivanje opreme i oružja i druge usluge.

SREMSKA MITROVICA ŽIVI PROMo

Budući Centar lovnog turizma je pozicioniran u blizini Nacionalnog parka „Fruška gora“, te dobra saobraćajna povezanost i blizina lovišta u okviru Nacionalnog parka će svakako privući veći broj aktera ovog tržišnog segmenta. Takođe, blizina Fruške gore podstiče i povezivanje lovnog sa drugim vrstama turizma kao što je seoski, eko turizam i avanturistički koji spadaju u ruralni turizam, navodi se u saopštenju Grada Sremska Mitrovica.