Problem sa većinom u parlamentu je nastao zbog razmirica koje su nastale unutar SPO-a.

Ona je u intervjuu "Novostima" rekla da očekuje da će se za to naći rešenje do kraja vanrednog zasedanja Skupštine, a to je početak marta.

Na pitanje da li to znači da vlada nema podršku 126 poslanika i da je prakticno pala, ona je odgovorila odrečno.

"Vlada nije pala.Zakoni koje bi trebalo da usvojimo nisu sistemski i od njih ne zavisi funkcionisanje države. Imamo mesec dana do raspisivanja izbora. Parlament obično i ne radi u tom periodu, ali mi smo hteli da usvojimo još neke zakone pre izbora. Nadamo se da ćemo u tome i uspeti i da ćemo naći rešenje do završetka vanrednog zasedanja, a to je početak marta", objasnila je Kolundžija.

Ona je dodala da očekuje da pobedi politička logika i da podršku u parlamentu pruže poslanici SPO.

Ona je rekla da su socijalisti strateški partner DS sa kojim imaju odličnu saradnju, kao i sa još nekim manjim strankama.

"Jasno je da ne možemo u vlast s naprednjacima, jer bi takozvana velika koalicija, po mom uverenju, bila veoma loša po Srbiju. Takođe, ne možemo sa onima koji traže odricanje od evropskih integracija, kao što je, na primer, DSS, koji kaže da onaj ko hoće s njima mora da se odrekne ulaska u EU", istakla je Kolundžija.

Na opasku da LDP traži odricanje od politike prema Kosovu, ona je odgovorila da će, ako DS-u takav uslov bilo ko bude postavljao, pa i LDP, saradnja biti neprihvatljiva.

"Ukoliko bi insistirali na tome da Srbija prizna nezavisnost Kosova i u potpunosti prihvati Ahtisarijev plan, ne bismo mogli zajedno da formiramu vladu", dodala je ona.

Kolundžija je, povodom izbora sudija i tužilaca u Skupštini, rekla da je spremna da razgovara sa svima ako je u pitanju izglasavanje zakona koji nas vode ka članstvu u Evropskoj uniji.

"Ako hoćete da uradite neki posao, onda tragate za svima koji hoće u tome da vam pomognu", dodala je ona.

Kolundžija je izrazila nadu da će dijalog Beograda i Prištine koji je u toku doprineti pozitivnoj odluci.

"Zahtev za ukidanje Rezolucije 1244 je neprihvatljiv. Ne možemo da se odreknemo akta koji je doneo SB UN i koji je jedini dokument kojim se definiše status Kosmeta. Dok god ta rezolucija ne bude zamenjena drugom, ona je jedini validan dokument koga se ne možemo odreći. Isto važi i za paralelne institucije. Jer kako jedine institucije koje tamo imamo mogu biti paralelne i čemu su paralelne", zapitala je Kolundžija.

(Tanjug)