• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Na lokalu birači verni onima koji dobro rade

Rezultati glasanja na lokalnim izborima u Srbiji pokazali su da birači shvataju da njihov životni standard zavisi pre svega toga ko vodi lokalnu samoupravu, tvrde u NALED-u.

Iako su lokalni izbori u Srbiji dobili manje pažnje od predsedničkih i parlamentarnih, rezultati glasanja su pokazali da birači shvataju da poboljšanje njihove ekonomske situacije pre svega zavisi od toga ko će voditi opštinu i zato su u mnogim lokalnim samoupravama ostali verni lokalnim političarima koji su dobro radili, saopšteno je danas iz Nacionalne alijanse za lokalni i ekonomski razvoj (NALED).

"Beograd, Inđija, Koceljeva, Trstenik, Boljevac…i u razvijenim i u nerazvijenim opštinama glasači su na ovim lokalnim izborima pokazali da cene političare koji su imali rezultate, bez obzira da li su u velikim ili malim strankama ili su predstavnici grupa građana", navedeno je u saopštenju.

Kako je navedeno, opštine koje je NALED sertifikovao kao mesta sa povoljnim poslovnim okruženjem poverile su još jedan mandat partijama i pojedincima koji su ih i do sada vodili, što pokazuje da građani umeju da cene rezultate, ali i da su, dodaje se, sertifikati NALED-a otišli u prave ruke.

U saopštenju se navodi primer Jagodine i Kragujevca kao lokalnih sredina gde su lokalne partije nagrađene za dobro vršenje vlasti i ekonomski boljitak.

NALED navodi da činjenica da su centralne beogradske opštine glasale za DS izraženije na lokalnim nego na parlamentarnim izborima govori da ni glavni grad nije izuzetak od pravila da građani umeju da stanu iza lokalnih vlasti za koje veruju da dobro rade svoj posao.

Oni tvrde da se, pak, gradovi koji su na srednjem nivou razvoja najčešće drže stranaka za koje se u tom regionu tradicionalno glasa ili se, ako ne postoji tradicija glasanja za neke stranke, okreću najjačim strankama u republici, sa tendencijom da glasaju za takozvane demokratske snage.

Kada su pitanju mesta sa većim ekonomskim problemima, koja su "okusila" lošu stranu tranzicije, poput Kruševca i Leskovca, građani se, kako je navedeno, okreću lokalnim snagama i pokazuju nepoverenje "beogradskim" strankama.

(Tanjug)

Tagovi

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image