Predsednici novosadskih odbora SNS i DSS, Miloš Vučević i Borko Ilić su na zajedničkoj konferenciji za novinare ispred sedišta Policijske uprave u Novom Sadu optužili vladajuće stranke da su organizovale tu krađu.

"Toga dana je carovalo bezakonje, legalizovana je otvorena kupovina glasova, a nalogodavci do danas nisu otkriveni", rekao je Vučević.

On je zatražio od policije i tužilaštva odgovor na pitanje šta se dešava sa osobama koje su privođene na dan izbora i posle izbora, a koje su nanele "veliku bruku" Novom Sadu, kada su "kupovali glasove za 2.000 dinara".

"Kako je moguće da Romska demokratska stranka pobedi u Bukovcu, u mestu gde žive svega dve romske porodice", upitao je Vučević i ocenio da je ta stranka "na neverovatan način" dobila šest mandata u Skupštini grada.

Tim zahtevima pridružio se i Borko Ilić, koji je izrekao slične optužbe na račun gradskih, pokrajinskih i republičkih vlasti.

Oko izbora je nerešena situacija i u Pančevu. Sekretar Republičke izborne komisije (RIK) Veljko Odalović izjavio je danas da od tužilaštva nisu stigle nove informacije o nestaloj vreći sa glasačkim listićima sa biračkog mesta 57 u Pančevu.

"Kada budemo dobili od tužilaštva informaciju obavestićemo članove RIK i javnost", rekao je Odalović agenciji Beta nakon sednice RIK-a.

Odalović je kazao da pretpostavlja da je istraga u toku pošto se tužilaštvo ne oglašava.

"Mi nemamo više ništa sa tim slučajem", dodao je Odalović.

Na današnjoj sednici RIK-a doneta je odluka da se izborni materijal sa opštih izbora održanih 6. maja i drugog kruga predsedničkih izbora 20. maja odloži u magacinski prostor privrednog društva "Papir servis" u beogradskom naselju Umka.

Birački materijal se izmešta jer u skupštinskim depoima nema mesta za njegovo čuvanje, rekao je Odalović na sednici RIK-a.

Prema toj odluci izborni materijal treba da se čuva u naredne četiri godine.

(MONDO/agencije)