On je rekao da bi to moglo da bude prepreka u ostvarivanju sporazuma u tim oblastima.

"O tome se nismo ni dogovarali i to je jedan od uslova koji je vrlo teško prihvatljiv za sudije i tužioce", rekao je Odalović Tanjugu.

Kako je rekao, prištinska delegacija na tome insistira

Odalović se ipak nada da će biti pronađeno rešenje i da neće, kako je kazao, ostati u međuprostoru.

Po Odalovićevim rečima, problem je što se tokom procesa postavlja sve više prepreka koje su teško prihvatljive.

"Kako se odmaknemo od jedne teme, oni postave novi uslov, na primer kod razgovora o policiji oni traže oružje, traže civilnu zaštitu, a o tome se još nije razgovaralo", rekao je Odalović i primetio da je to "mehanizam koji smo već viđali".

Dnevnik Tribuna je danas, pozivajući se na izvore upućene u dialog Beograda i Prištine, objavio da bi procedura polaganja zakletve sudija i pripadnika policije mogla da bude sledeća prepreka u ostvarivanju sporazuma u oblasti policije i sudstva.

Prema tim izvorima, srpska strana je odbila da pripadnici struktura koje će se pridružiti Policiji Kosova polože zakletvu, kao i da učestvuju u drugim procedurama prijema u PK.

Izvori dnevnika su takođe rekli da je pripremljena posebna procedura osposobljavanja ovih pripadnika policije u Centru za bezbednost u Vučitrnu , ali da su se tome predstavnici Beograda usprotivili.

Predstavnici Beograda su i protiv toga da i sudije koji će postati deo sudskog sistema Kosova polože zakletvu.

Zamenica kosovskog premijera i šefica prištinske delegacije Edita Tahiri potvrdila je za Tribunu da je polaganje zakletve prepreka koja se pojavila i navela da je u sredu zatražen sastanak sa posrednicima iz EU.