Ostojić je rekao da je napustio poslanički klub Liberalno demokratske partije (LDP), ali ne i LDP, i dodao da ne namerava da se učlani u Ujedinjene regione Srbije (URS) niti da se pridruži poslaničkom klubu URS.

Suzana Grubješić navela je da "Beogradska inicijativa" nije zamena za raspušteni beogradski odbor URS i da ona neće napuštati poslanički klub stranke Mlađana Dinkića.

Ostojić je na konferenciji za novinare u Medija centru naveo da će Beogradsku inicijativu "finansirati građani", a da je URS pomogao u izradi sajta te grupe građana i davanjem prostorija za sastanke.

Najavio je da će "Beogradska inicijativa" na lokalnim izborima u Beogradu nastupiti samostalno i istakao da građani ne žele vizije, nego konkretna rešenja, a program inicijative biće alternativa borbi za vlast u Beogradu između Demokratske stranke (DS) i Srpske napredne stranke.

Među osnivačima inicijative su i pomoćnica ministra privrede Nina Samardžić, direktor modnog studija Klik i osnivač Beogradske nedelje mode Nenad Radujević, nekadašnji funkcioner DS Predrag Milošević, a u izradi nacrta programa učestvovao je i bivši gradski funkcioner Bojan Stanojević.

Ostojić je naveo da je jedan od ciljeva Beogradske inicijative preispitivanje rada naplate karata za gradski prevoz Bus plus, jer je cilj uvođenja tog sistema bilo smanjenje izdvajanja iz gradskog budžeta, što se, međutim, nije dogodilo, nego su dotacije povećane.

"Ne kažemo da treba ukinuti Bus plus niti da je to kriminal, ali bi trebalo preispitati. Grad iz svog budžeta za Gradsko saobraćajno preduzeće (GSP) godišnje izdvaja 120 miliona evra i to je veliki rezervoar koji bi mogao da posluži za unapređenje života u Beogradu ako bi izdvajanja za GSP bila smanjena", rekao je Ostojić.

Nina Samardžić zauzela se za nultu toleranciju prema krađi radnog vremena u gradskim službama, jer građani plaćaju službenike da rade punih osam sati i da im budu dostupni.

Snežana Dakić Mikić, koja se predstavila kao "običan građanin, iako je 20 godina u medijima", pažnju je posvetila bezbednosti dece i istakla da bi sve osnovne i srednje škole u Beogradu trebalo da dobiju školskog policajca i da budu pokrivene video nadzorom, kao i da svaka škola ima salu za fizičko.

Nenad Radujević objasnio je da noćni život u Beogradu "nisu samo splavovi, šipke i devojke sumnjivog morala" i da je potrebno unaprediti turističku ponudu Beograda, a on će se baviti i razvojem malih i srednjih preduzeća.

Suzana Grubješić navela je da je "Beograd na vodi" sjajan projekat, ali da bi bio korisniji projekat "Beograd sa vodom", odnosno da svi građani glavnog grada u 21. veku imaju pijaću vodu u svojim domovima i da kanalizacija bude sprovedena do svake kuće.