"Porazna je činjenica da za ubijene i mučene srpske civile u selu Klečka niko nije kriv. A posmrtni ostaci masakriranih tela su eshumirani i identifikovani i imaju imena i prezimena. Jedino onaj koji je zločin izvršio, opet je ostao bez imena i prezimena, kao i uvek kada su u pitanju srpske žrtve na Kosovu i Metohiji", navodi se iz Kancelarije za KiM.

U saopštenju se podseća da je pored Ljimaja, Mešovito sudsko veće, sastavljeno od dvoje Euleksovih i jednog kosovskog sudije oslobodilo optužbi i ostale okrivljene u tom predmetu - Arbena Krasnićija, Nasera Krasnićija, Nasera Šalju, Nedžmija Krasnićija, Behljulja Ljimaja, Šabana Šalju, Sabita Šalju, Besima Šurdaja i Refkija Mazrekua"

"Ne možemo a da u ovom trenutku ne mislimo na porodice žrtava koje su stradale u ovom zločinu i kojima će ova vest doneti veliko ogorčenje i osećaj da nemaju više kome da veruju i kome da se obrate, kako bi pravda bila zadovoljena", ističe se u saopštenju.

"S obzirom da je ovo prvostepena presuda, Kancelarija za KiM želi da veruje da će se tužilac Euleksa na nju žaliti i da će zločince na kraju stići pravedna i zaslužena kazna. Dokazivanje i vođenje postupaka protiv pripadnika i oficira OVK koji su optuženi za zločine nad nealbanskim stanovništvom u Pokrajini je veliki izazov za tužioce i istražitelje Euleksa, kao i za kompletan pravosudni sistem na Kosovu i Metohiji", piše u saopštenju.

Iz Kancelarije za KiM ističu, takođe, da je pronalaženje i osuda zločinaca u ovom i svim drugim slučajevima preduslov za normalan život na Kosovu i Metohiji.

Osnovni sud u Prištini oslobodio je u utoral svih optužbi bivšeg pripadnika OVK Fatmira Ljimaja da je izdavao naređenja i učestvovao u torturi nad srpskim i albanskim civilima, kao i srpskim vojnicima i policajcima, u jednom logoru u Klečki, u opštini Lipljan, jer smatra da ne postoje pouzdani dokazi o njegovoj krivici.

Na ovu presudu tužilac iz Specijalnog tužilaštva Kosova ima pravo da se žali.