Umesto toga, prema njegovim rečima, treba podstaći investicije i zapošljavanje.

On se, na predstavljanju ekonomske platforme URS-a založio za ukidanje papirologije i prelazak na elektronsku upravu, kao i što brže donošenje zakona o planiranju i izgradnji.

"Uz sadašnju politiku penzioneri do kraja života neće imati veće penzije, a zaposleni u prosveti i lekari do kraja radnog veka neće imati veće plate", ocenio je Dinkić.

Prema njegovim rečima, sem dolaska stranih investitora treba jačati domaća mala i srednja preduzeća kroz osnivanje razvojne banke koja će kroz kredite pomagati tim privrednim subjektima.

Povodom pitanja fabrika u restrukturiranju, predsednik URS-a je kazao da je potrebno pronalaziti strateške partnere kao što je urađeno u slučaju Zastave i Fijata.

"Ne sme se zaustavljati dolazak novih investitora kao što je bivši ministar (Radulović) radio", ocenio je Dinkić.

On je rekao da novi zakon o radu ne sme da zadire u prava radnika koja postoje i u razvijenim zemljama, ali mora da ukine pravilo da poslodavac plaća za ceo radni staž radnika.

Dinkić je rekao da će sredstva za program URS-a naći u razduživanju, rekavši da je dok je on bio ministar finansija vratio pola duga Svetskog banci i Londonskom klubu.

Govoreći o razvoju privrede, predsednik URS-a je ocenio da uz skupe kredite ne može da dođe do napretka.

"Centralna banka bi trebalo da snizi kamatnu stopu sa 9,5 na 4-5 odsto, i onda bi i dinarski i devizni krediti za privredu bili niži", naveo je Dinkić.

"Na sledećim izborima neće biti važan broj mandata, već šta ko može da uradi, jer džaba mandati ako dođe do scenarija iz Bosne ili Grčke", zaključio je Dinkić.

Kandidatkinja URS-a za gradonačelnika Suzana Grubješić rekla je da će uz nastavak sadašnje ekonomske politike Beograđani moći samo da preživljavaju, založivši se za ukidanje solidarnog poreza.

Ona je navela da plate profesorima i lekarima nisu povećavane od 2005. godine.