On je istakao da se period od 2004. do 2008. godine slobodno može nazvati "zlatnim dobom Srbije", zbog čega DSS poziva građane da ponovo glasaju za takvu politiku.

Petković je na konferenciji za novinare istakao da je u vreme vlada, na čijem je čelu bio lider DSS Vojislav Koštunica, vraćen sav dug Međunarodnom monetarnom fondu, dve godine za redom je zabeležen budžetski suficit, kao i rast bruto domaćeg proizvoda od šest odsto.

Srbija je 2006. godine proglašena liderom u regionu sa četiri milijarde evra prihoda od stranih direktnih investicija, plate su u odnosu na današnje bile 100 evra veće.

Izgrađeno je 210 kilometara puteva, 27 mostova i otvoreno 20.500 preduzeća, rekao je Petković.

Petković je naglasio da Srbija od 2008. godine politički, ekonomski i moralno propada, a samo od potpisivanja Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju privreda je izgubila 1,5 milijardi evra.

U proteklih godinu i po dana Srbija se zadužila za pet milijardi evra, a budžetski deficit iznosi 182 milijarde dinara, rekao je Petković.

Srbija je u vreme vlasti Vojislava Koštunice proglasila vojnu neutralnost, u Savetu bezbednosti odbacila Ahtisarijev plan i činila je dve da osnaži istitucije države na Kosovu i Metohiji, podsetio je Petković.

Ova Vlada je potpisala Briselski sporazum koji se "ubijaju" srpske državne institucije na Kosovu, a prihvatanjem učešća na izborima koji su organizovali albanski separatisti Vlada Srbije je pogazila Ustav Srbije, ocenio je on.

Petković je rekao da je današnja godišnjica još jedna prilika da se građani pozovu da 16. marta glasaju za ideju političke neutralnosti, razvoj Srbije i prekid evropskih integracija.

Potpredsednik DSS Slobodan Samardžić izjavio je danas ta stranka ima realan program za ekonomsku, političku, državnu i moralnu obnovu Srbije.

"DSS je oduvek imala svoj odnos prema Kosovu i narodu srpskom u pokrajini i kada je bila u opoziciji i kada je bila na vlasti, a sada kada je ponovo u opoziciji i kada je najteže na Kosovu DSS ima realan program za Srbiju a samim tim i za Kosovo i Metohiju", poručio je Samardžić.

On je kazao da u DSS smatraju da izlaskom Srbije iz ove "velike moralne i ekonomske krize i odvajanjem od ovog tegobnog sporazuma sa EU Srbija može da stane na noge i da onda ponovo i ekonomski i politički i na svaki drugi način veže svoj narod za sopstvenu državu".

Tek tada, dodao je Samardžić, Srbija može da povrati stanje koje je bilo do pre nekoliko meseci i održavanja izbora i da izvojuje stanje u kojem će se opet razgovarati o statusu Kosova i Metohije.