Koštunica je na skupu u beogradskom Centru Sava pred više hiljada pristalica rekao da DSS građanima Srbije 16. Marta nudi novu državnu politiku zasnovanu na ekonomskoj, političkoj i vojnoj neutralnosti zemlje.

Saradnja sa EU - da, a članstvo u EU - ne, rekao je Koštunica i optužio EU da je podstakla separatizam na Kosovu i Metohiji i od aktuelne vlasti u Srbiji zatražio promenu Ustava Srbije kako bi iz tog najvišeg pravnog akta izbacila južnu srpsku pokrajinu.

"EU je podstakla separatiste na Kosovu i Metohiji da proglase svoju nelegalnu državu", rekao je Koštunica i naveo da ista ta Unija sada od vlasti u Srbiji traži da sa Kosovom pregovara o dobrosusedskim odnosima.

On je istakao da Srbija mora na drugačijim osnovama da uredi svoje odnose sa EU, jer danas trpi veliku štetu zbog primene trgovinskog dela Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju.

Koštunica je rekao i da je članstvo u EU istovremeno i put ka članstvu u NATO navodeći da se to ne sme dozvoliti jer bi u tom slučaju srpski vojnici ginuli po svetu zarad tuđih interesa.

Prema njegovim rečima, eventualno članstvo Srbije u NATO bi značilo i legalizaciju agresije NATO na Jugoslaviju.

Koštunica smatra da EU želi i da od Vojvodine napravi državu u državi, kao i da nastoji da uguši Republiku Srpsku i stvori unitarnu Bosnu i Hercegovinu.

"Pokazuje se da je politika Brisela dezintegracija srpskog naroda", ocenio je Koštunica i upozorio da Srbija ne sme da nastavi putem evropskih integracija ako želi da bude slobodna.

Zagovornici članstva Srbije u EU žele i da sprovedu reviziju srpske istorije i promene istorijsku svest srpskog naroda kako bi lakše ostvarili svoje ciljeve, ocenio je Koštunica.

Šrema njegvoj oceni, Srbiji niko ne garantuje da će postati članica EU, a od nje se istovremeno iz Brisela traže sve veći i veći ustupci.

Kandidat DSS za gradonačelnika Beograda Aleksandar Popović je rekao da je prvi potpredsednik Vlade Aleksandar Vučić obećao da će objaviti ugovor sa Etihadom, ali da se to nije desilo.

"Njegov formalni šef Ivica Dačić stalno govori o radnicima, a nezaposlenost u Srbiji je sve veća", rekao je Popović i optužio Dačića i Vučića da su potpisivanjem Briselskog sporazuma ugrozili interese građana Srbije i države.

Kao jedan od primera za tu svoju tvrdnju, Popović je naveo slučaj Olivera Ivanovića koga, kako je naveo, kosovska policija ne bi mogla da uhapsi na severu Kosova da nije bilo Briselskog sporazuma.

Popović je rekao i da je DŠ u Beogradu predložila desetogodišnji plan razvoja infrastrukture u glavnom gradu, kao i da se zalaže za to da se đacima u osnovnim školama obezbede dva obroka tokom boravka u školi.

Autor ekonomskog programa DSS Nenad Popović rekao je da Srbija ne sme dozvoliti prodaju zemlje strancima, što se, prema njegovim rečima, planira od 2017. godine.

Popović je ocenio i da ukidanje carina na proizvode iz EU stavlja srpskog poljoprivrednika u neravnopravan položaj u odnosu na njegove evropsle kolege koji imaju mnogo veće
subvencije.

Potpredsednik DSS lobodan Samardžić je rekao da aktuelna vlast govori o borbi protiv korupcije, ali, kako je rekao, ta borba je dovedena u pitanje jer je vode ljudi koji su izdali Kosovo i Metohiju.

Vladeta Janković zatražio je da se u Srbiji najkasnije do 2015. godine raspiše referendum na kome bi se građani izjasnili da li su za nastavak evropskih integracija.

Član DSS sa Kosova Marko Jakšić rekao je da je jadna država u kojoj se predsednik Vlade povezuje sa narko dilerima.

Jakšić je upitao predsednika Srbije Tomislava Nikolića, za koga je rekao da se hvali time što su žene njegovih sinova sa Kosova, kako će unucima da objasni zašto im je prodao dedovinu.

Na kraju izbornog skupa, pevač Bora Ðorđević, član DSS,pevao je pesmu "Amsterdam".

DSS je na završnoj konvenciji predstavila i svoje kandidate za narodne poslanike na izborima 16. marta.