U skupštinskoj proceduri trenutno se nalazi oko 100 zakonskih predloga, međunarodnih sporazuma i drugih akata koji će biti povučeni iz procedure zbog uobicajene prakse vlade da to učini posle izbora, iako ne postoji propis koji to definiše.

Nov skupštinski saziv "čeka" 74 zakonska predloga koja su u skupštinsku proceduru upućena pre Nove godine, a spisak je već u januaru "dopunjen" sa još 21.

Da je pred novim poslanicima mnogo posla govore i najave da će Skupština razmatrati oko 20 zakona čije je usvajanje potrebno za brzi oporavak srpske privrede i bolji život građana.

Vlada Srbije je poslednjeg dana u prošloj godini u Skupštinu uputila deset zakonskih predloga, u januaru ove još 14, uglavnom predloga zakona o potvrđivanju međunarodnih sporazuma.

U januaru su i poslanici bili vredni pa je tako grupa od 62 posalnika SNS u skupštinsku proceduru uputila tri predloga zakona - o izmenama Krivičnog zakonika, o izmenama Zakona o javnom tužilaštvu i o izmenama i dopunama Zakona o sprečavanju nasilja i nedoličnog ponašanja na sportskim priredbama.

Poslanici LSV uputili su Predlog zakona o izmenama i dopunama Zakona o izboru narodnih poslanika, devet poslanika SPS Predlog zakona o postupku registracije u Agenciji za privredne registre, dok je predsednik parlamenta Nebojša Stefanović, kao narodni poslanik, u skupštinsku procedruru uputio Predlog zakona o izmenama i dopunama zakona o Narodnoj skupštini.

Na najdužem čekanju je Predlog zakona o izmenama Zakona o PDV koji je 14. juna 2012. godine uputio Radojko Obradović, poslanik DSS-a, stranke koja na martovskim izborima ostala van parlamenta.