"Nisam od onih koji prihvataju da rade i u onim oblastima za koje nisu dovoljno stručni, a za poljoprivredu sigurno nisam dovoljno stručan", kazao je Mirović novinarima na dodeli nagrade "Blic preduzetnik".

On je dodao da članovi nove vlade neće ponavljati greške prethodnika koji su prelazili iz ministarstava u kojima su stručni u ona za koja nisu imali kvalifikacije.

Po rečima Mirovića, naredne nedelje će, kroz novi Zakon o Vladi i ministarstvima, biti jasna slika nove organizacije ministarstava i vlade, a jedna od ideja je da se formira posebno telo pri kabinetu vlade koje će analizirati rad ministarstva, koja su do sada bila potpuno nezavisna i samostalna.

On je kazao da za sada unutar odlazeće vlade nije bilo razgovora o rebalansu budžeta za 2014. godinu.

"Ekonomske mere koje će primeniti nova vlada odmah po formiranju pokazaće da li je reblanas budžeta potrebna ili ne", objasnio je Mirović i dodao dodao da će maja i juna Ministarstvo finansija analizirati realizacija budžeta za ovu godinu 2014.

Naglasio je da će se deo planiranih ekonomskih mere odnositi na sizbijanje sive ekonomije i kontrolu svih koji pune budžet.

Mirović je najavio kontrolu rada javnih preduzeća koja, kako je rekao, više neće pripadati u fomalnom smilu ministarstvima vec će direktan nadzor nad njihovim poslovanjem imati vlada.

"Cilj tih mera je da se poveća dobit u javnim preduzećima, da bi deo te dobiti išao u budžet", rekao je Mirović.

"Preduzeća u restrukturiranju neće odneti stihija"

Grupa od 153 preduzeća u restrukturiranju neće 15. maja biti izložena stihiji dužničko-poverilačkih odnosa, jer bi do tada trebalo da budu izmenjeni odgovarajući propisi, izjavio je Mirović.

"Ideja je da se izmenom propisa odloži Dan D, 14. maj, kako 15. maja ne bi prepustili ta preduzeća stihiji klasičnog delovanja odnosa dužnik-poverilac i postupanju prema zakonu u svim segmentima, nego da eventualno prolongiramo rok do kraja ove godine, odnosno prve polovine sledeće godine", rekao je Mirović agenciji Beta.

Prema odluci Ustavnog suda donetoj u novembru 2013. godine, država bi 15. maja trebalo da prestane da štiti preduzeća u restrukturiranju, što znači da bi poverioci mogli da pokrenu naplatu svojih potraživanja od njih.

Mirović je dodao da bi trebalo sačekati novi zakon o privatizaciji i onda kroz akciju za svako pojedinačno preduzeće pronaći mehanizme ili za ozdravljenje ili za stečaj i likvidaciju.

"Ministarstvo privrede je u susret 14. maju, odnosno odluci Ustavnog suda o preduzećima u restrukturiranju, pripremilo radnu grupu koja ima zadatak da pripremi izmene propisa, odnosno Zakona o privatiaciji sa ciljem da se do donošenja novog zakona, čije se usvajanje očekuje do polovine juna, preduzeća u restrukturiranju razvrstaju u tri grupe", rekao je Mirović.

Objasnio je da će preduzeća u restrukturiranju biti podeljena na ona za čiju privatizaciju postoji interesovanje potencijalnih partnera i grupu koja će na osnovu sopstvenih bilansa morati da uđe u stečajni postupak i, kasnije eventualno, likvidaciju.