Prijave su podnete zbog sumnje da Agenciji nisu prijavili imovinu ili su joj dostavili lažne podatke.

Kako se navodi u saopštenju Odbora Agencije za borbu protiv korupcije, deset krivičnih prijava rezultat su kontrole izveštaja o imovini i prihodima funkcionera.

Odeljenju za borbu protiv korupcije Republičkog javnog tužilaštva podnete su krivične prijave protiv Đukić Dejanović i Ješića, ali i protiv nekadašnjeg direktora Inspektorata za rad Dragoljuba Peurače, državnog sekretara u Ministarstvu omladine i sporta Predraga Peruničića, sudije Privrednog suda u Beogradu Ružice Banjalučkić.

Prijave su podnete i protiv generalnog direktora Javnog preduzeća za skloništa Vladana Skadrića, bivšeg direktora RZZO Aleksandra Vuksanovića, nekadašnjeg zamenika predsednika Gradske opštine Zemun Saše Ljubinkovića, zamenika predsednika Gradske opštine Mladenovac Miloša Stojanovića i ranijeg člana Komisije za hartije od vrednosti Đorđa Jovanovića.

Republičkom javnom tužilaštvu i drugim nadležnim državnim organima podneto je i 15 izveštaja, zbog sumnje da su funkcioneri, čiji su izveštaji o imovini i prihodima bili predmet kontrole, izvršili drugo krivično delo za koje se goni po službenoj dužnosti propisano Krivičnim zakonikom.

Agencija nije želela da objavi imena tih funkcionera, jer bi se time moglo ugroziti i otežati vođenje predistražnog, odnosno krivičnog postupka, navodi se u saopštenju.

Reagovali Đukić Dejanović i Ješić

Povodom prijave Agencije za borbu protiv korupcije iz kabineta ministarke zdravlja u tehničkoj vladi Slavice Đukić Dejanović saopšteno je da je ona uredno prijavila svu svoju imovinu i prihode.

Potpredsednik Vlade Vojvodine Goran Ješić izjavio je danas da nije upoznat sa sadržajem krivične prijave koju je protiv njega podnela Agencija za borbu protiv korupcije.

"Očekujem da mi sada još samo Agencija za kontrolu leta napiše krivičnu prijavu, jer je očigledno sada u modi da svi podnose prijave protiv mene", rekao je Ješić za agenciju Beta.