"Nikakve pritiske nismo osetili. Najnormalinije smo razgovarali o evropskoj perspektivi Srbije, budućnosti Srbije, onome što je naš posao", rekao je Vučić na pitanje novinara da li vlada oseća ovu posetu ministara unutrašnjih poslova Francuske i Nemačke kao pritisak.

"U našim kabinetima se ne lupa ni rukama, ni nogama o sto. Kod nas se lepo i pristojno razgovara. Tako je uvek bilo, a tako će i biti", rekao je on.

Ja još nikome nisam dozvolio da lupa rukama o sto u mom kabinetu, rekao je Vučić dodajući da su Kaznev i De Mezijer dobrodošli, a da je njemu najveće zadovoljstvo što može da ih primi, razgovara s njima i mnogo toga od njih da nauči.

Na isto pitanje francuski ministar Kaznev je odgovorio da "nije bilo buke ni lupanja o sto, to nije naš način, naročito imajući u vidu naša osećanja i naše vrednosti".

"Mi smo došli sa poverenjem", rekao je Kaznev i dodao da postoje problemi ali da za njih treba pronaći zajednička rešenja, naročito u oblasti unapređenja civilne zaštite, borbe protiv kriminala i ilegalne migracije.

"SVI ZAJEDNO PROTIV NARKO KRIMINALA"

Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije, Nemačke i Francuske formirala su u Beogradu radnu grupu koja će se najviše baviti narko trafikingom, lažnim i pravim azilantima....

Vučić je na konferenciji za novinare u Vladi Srbije nakon razgovora sa ministrima unutrašnjih poslova Nemačke i Francuske, Tomasom de Mezijerom i Bernarom Kaznevom, rekao da su razmatrali niz pitanja kojima će se predstavnici tri države baviti u narednom periodu a koja su, kako je rekao za Srbiju i njene građane od velikog značaja.

"Razgovarali smo o otvaranju poglavlja 23 i 24, posebno 24 i našim obavezama, budući da je reč o poglavljima koja se među prvima otvaraju, a među poslednjima zatvaraju", rekao je premijer napomenuvši da je reč o najtežim poglavljima za sve članice EU.

Pošto Srbija u svom punom kapacitetu želi da postane članica EU i mi ćemo se najduže zadržati na ovim oblastima, rekao je Vučić istakavši da će sva ta pitanja biti rešena zahvaljujući podršci prijatelja.

Kada nemački parlament u septembru bude usvojio stav da je Srbija sigurna zemlja, a mi se, dodao je premijer, nadamo tome, to će za nas biti veliko olakšanje.

Nakon toga bi, kaže Vučić, usledile zajedničke akcije koje bi omogućile brže rešavanje problema.

Premijer je rekao da je sa ministrima unutrašnjih poslova Nemačke i Francuske razgovarao i o popravljanju položaja pojedinih manjinskh zajednica, posebno romske populacije.

"Razgovarali smo o menadžemntu u slučaju prirodnih katastrofa i ukazali na to da se Srbija suočila u poslednje vreme sa zemljotresima, poplavama i požarima i da nas gotovo nijedna prirodna katastrofa nije zaobišla", rekao je Vučić.

Interesantno, dodao je premijer, da Nemačka i Francuska imaju dovoljan broj vatrogasaca - Nemačka čak milion.

Zato ćemo, kazao je, pokušati i da po tom pitanju napravimo saradnju sa Nemačkom i Francuskom.

Najzad, premijer Vučić je zahvalio ministrima unutrašnjih poslova Nemačke i Francuske na poseti Srbiji na, kako je rekao, prijateljstvu koje pokazuju na svakom mestu prema Srbiji.

"Zahvalan sam im jer nas ne obmanjuju već nam ukazuju na probleme i spremni su da nam pomognu", kazao je Vučić.