Prema njegovim rečima, ukoliko do toga dođe, radikali neće izazivati krvoproliće već će nenasilno protestovati.
Lider radikala ponovio je danas, posle 11 godina pritvora u Hagu, da je i dalje ponosan na ubistvo Zorana Đinđića, da ne odustaje od programa "velike Srbije", da jeste pretio osvetom "Vučiću i Tomi", a da sad nema potrebe za tim, te da će raditi na mobilizaciji stranke.
"Radovao sam se kad sam čuo za ubistvo Đinđića i na to sam ponosan. Tada se srpski narod oslobodio izdajnika i mafijaša. Đinđić je tamna strana srpske istorije i jedna od najcrnjih stvari koje su nam se desile", rekao je Šešelj novinarima.
On je dodao da je sve što je imao o tome da kaže već rekao u Hagu i da ne namerava da se odazove eventualnom pozivu naših organa da govori u okviru istrage pozadine ubistva bivšeg premijera.
Na pitanje o osveti premijeru i predsedniku Srbije, on je odgovorio:
"Rekao sam 'osvetiću se'. Ako ne stignem da se osvetim ja, to će se preneti na pokolenja. Moje osvetničko raspoloženje odnosilo se na Tomislava Nikolića i Aleksandra Vučića, i oni su znali da se ne šalim", rekao je Šešelj.
On je, međutim, dodao da je tako mislio u trenutku kada je bilo reči o davanju garancija za njegovo puštanje na slobodu, ali da više nema potrebe za tim.
"Pošto je moja pretnja uspela, nema osvetoljubivosti", zaključio je Šešelj.
Prema njegovim rečima, Hag je dodao novu argumentaciju, a to je zahtev da prihvati garancije premijera Vučića, jer su znali "da to ni mrtav ne bi učinio".
"Hagu je dozlogrdilo da me drže tamo i učinili su ustupak Vučiću da odlože moj dolazak dok ne prođe poseta albanskog premijera Edija Rame", rekao je Šešelj.
Smisao Srpske radikalne stranke je ideja Velike Srbije, poručio je i zapitao: "Ako bi se ugasila ta ideja, šta bismo mi tražili na političkoj sceni".
Šešelj je najavio "veliku mobilizaciju članstva i svih patriota", kako bi se suprotstavili "izdajničkom režimu" i svim pokušajima da se Srbija priključi EU ili NATO paktu.
Predsednik SRS je kazao da su vrata stranke otvorena svima koji "nisu otimali mandate radikalima bez obzira na to u kojoj su partiji".
On je uputio niz kritika na račun aktuelne vlasti i poručio da Srbiji nema mesta u Evropskoj uniji.
"Aleksandar Vučić galami na albanskog premijera...a što se na taj način nije postavio prema ovima sa zapada koji su priznali Kosovo", rekao je Šešelj i dodao da se lako iskaliti "na nekom jadniku iz male države".
Kako je naveo, jedino za šta je vlast sposobna je medijska manipulacija "a tu je majstor Aleksandar Vučić", što, kako je rekao, ne može doneti rezultate i dugoročno vodi u propast.
On je rekao da politika ka EU ili NATO ne vodi Srbiju nigde, već Srbiji treba racionalna politika približavanja Rusiji i drugim zemljama, do statusa koji danas imaju Belorusija, Kazahstan...
Haški tribunal odobrio je prošle sedmice privremeno oslobađanje Šešelja iz humanitarnih razloga, zbog njegove bolesti, kako bi mogao da nastavi lečenje u Beogradu. Šešelj je juče oko 13.00 doputovao u Beograd.
Šešelj je bio u pritvoru Tribunala od 24. februara 2003. kada se dobrovoljno predao, odmah pošto je protiv njega obelodanjena optužnica za zločine nad Hrvatima i Muslimanima u Hrvatskoj, Vojvodini i BiH, 1991-93.
Nakon suđenja koje je počelo u jesen 2007, presuda je trebalo da bude izrečena 30. oktobra 2013, ali je to odloženo nakon što je Tribunal usvojio Šešeljev zahtev za izuzeće sudije Frederika Harhofa zbog pristrasnosti.
Od tada traje upoznavanje novog sudije Madaje Nijanga sa predmetom, a predsednik Tribunala Teodor Meron najavio je da će to potrajati do sredine 2015. godine nakon čega će početi većanje sudija o presudi Šešelju.
Zvezdina proslava jesenje titule sa stilom: Nova goleada na Marakani!
Završen protest studenata u Beogradu: Saobraćaj bio blokiran u centralnim gradskim ulicama
Tri noćenja na Zlatiboru 460.000 dinara! Turisti šokirani cenama za Novu godinu, od cifre će vam se zavrteti
Mondo ukrštenica za 23. decembar: Jutarnja zabava i "razgibavanje" mozga!
Fenerbahče otpustio Bobana Marjanovića? Povratak u Evropu pretvara se u katastrofu!