Prema istom dokumentu, Šešelj je obavezan da po dolasku u Srbiju preda pasoš njenim vlastima, da nema kontakte sa žrtvama i svedocima u procesu koji se vodi protiv njega i da ne utiče na njih na bilo koji način, kao i da ni na koji način ne opstruiše proceduru ili tok pravde.
Pretresno veće na čelu sa sudijom Žan Klod Antoanetijem, koji je potpisao današnju odluku o ukidanju poverljivosti aneksa od 6. novembra, u istom dokumentu pozvalo je Srbiju da ne izdaje novi pasoš optuženom bez saglasnosti Pretresnog veća.
U dokumentu se još navode i zahtevi Holandiji da sprovede optuženog do amsterdamskog aerodroma Shipol, ili nekog drugog aerodroma na dan puštanja na slobodu, i da ga po njegovom povratku u Holandiju, kada to odredi Sud, zadrži i sprovede u pritvorsku jedinicu.
Pretresno veće je uputilo i zahtev tranzitnim zemljama da, ukoliko je neophodno, obezbede sigurnost optuženom na tranzitnom aerodromu i da ga uhapse ukoliko pokuša da pobegne dok bude čekao na povratak u pritvorsku jedinicu.
Zahtev je bio upućen i Sekretarijatu Haškog tribunala u pogledu mera koje treba da sprovede do polaska optuženog na aerodrom.
Vojislav Šešelj je u ranijim prilikama odbijao bilo kakve garancije Haškom tribuinalu koje bi "ograničavale njegova ljudska prava" a po dolasku u Beograd rekao je da se on u Hag neće dobrovoljno vratiti i da tamo mogu da ga pošalju samo (predsednik Srbije Tomislav) Nikolić i (premijer Aleksandar) Vučić.
"Zašto navijači Crvene zvezde to rade?": NBA as tražio objašnjenje, jedan detalj mu nije jasan
Priveden bivši košarkaš Partizana i reprezentacije: Optužen za nasilje u porodici!
Mondo ukrštenica za 23. novembar: Jutarnja zabava i "razgibavanje" mozga!
Zašto je Emir Kusturica promenio veru i postao Nemanja? Prozvali ga izdajnikom, a zbog istine su zanemeli svi
Vezenkov zabija nož u leđa Bugarima: Bomba u Eurobasket 2025, MVP Evrolige menja reprezentaciju?