Babić je na sednici parlamenta pitao koja je odgovornost srpske strane, odnosno glavnih pregovarača prilikom sklapanja energetskog sporazuma koji nema klauzulu šta će biti ako jedna strana odustane od celog posla i da li je pozadina politička ili neznanje.

"Zato pozivam MUP da u skladu sa svojim ovlašćenjima ispita sve okolnosti pod kojima je ovaj sporazum napravljen i ispita odgovorne, a među njima i tadašnjeg predsednika Srbije Borisa Tadića i svih iz Demokratske stranke koji su tada kreirali život u Srbiji i taj sporazum", rekao je Babić.

On se osvrnuo i na dešavanja u Vojvodini navodeći da su sporna finansiranja pokrajinskog Sekretarijat za nauku i tehnološki razvoj i Fonda za kapitalna ulaganja Vojvodine i Fonda za razvoj.

Babić je pitao kako je moguće da je nestao novac iz pokrajinskih fondova i jednog sekretarijata.

"Treba ispitati odgovornost (predsednika vojvođanske vlade) Bojana Pajtića i Dušana Elezovića bez kojih nijedan dinar ne bi mogao da bude uplaćen", rekao je Babić.

Poslanica Socijaldemokratske stranke Branka Karavidić ukazala je da Majdanpek punih 65 sati nema struje i da se krizi u tom gradu još ne vidi kraj i pitala ministra unutrašnjih poslova Srbije Nebojšu Stefanovića zašto nije proglašena vanredna situacija u tom gradu.

Ona je pitala ministra energetike Aleksadra Antić da li postoji prioritetan plan za otklanjanje kvarova na eletričnoj mreži ili se više planova realizuje istovremeno, kao i da li se kasnilo s nekim odlukama i zašto Majdanpek nije obišao ministar za vanredne situacije Velimir Ilić.

Branka Karavidić ocenila da je radnicima EMS-a i građanima Majdanpeka najteže i da radnici koji otklanjaju kvar rizikuju živote da otklone posledice havarije. Ona je pitala premijera zašto nije zakazao hitnu sednicu Vlade Srbije pošto je, kako je ocenila, "problem prevazišao ministra energetike".

Poslanica sa liste Demokratske stranke Aida Chorović osvrnula se na kršenje zakonske procedure prilikom konkursa Ministarstva za rad, socijalna i boračka pitanja za nevladine organizacije na kom je prošlo 120 organizacija, od kojih se čak 70 odsto uopšte ne bave
socijalnom zaštitom ili ne ispunjavaju osnovne uslove konkursa.

Ona je podsetila da je nadležni ministar Aleksadar Vulin izjavio da nema uticaj na dodelu sredstva i pitala odakle mu onda pravo da sredstva locirana za NVO usmerava na drugu stranu.

"Ako skida sa sebe odgovornost za ovaj skandal, zašto ne kaže ko su članovi komisije koji su odlučivali. Da li ministar zna da je ovim skandalom naneo ogromnu štetu ne samo civilnom društvu već, što je još gore, korisnicima tih programa, odnosno osobama sa invaliditeom, deci, starima. Da li ministar smatra da posle ovoga treba da da ostavku", pitala je Aida orović.