Saznanja koja je ombudsman izneo u javnost duboko su zabrinjavajuća i zbog takvih stvari u demokratskim državama predsednici podnose ostavke, kazao je Pajtić i podsetio da je to svojevremeno uradio predsednik SAD Ričard Nikson (Afera Votergejt).

Naglasio je da Demokratska stranka ne očekuje da se ta vrsta standarda primeni u Srbiji, ali očekuje smenu ministra odbrane Bratislava Gašića i direktora Vojnobezbednosne agencije.

Videopajtić votergejt

"Insistiramo da se ombudusmanu omogući pristup svim informacijama o Vojnobezbednosnoj agenciji", poručio je on.

Dodao je da DS upozorava sve koji krše ljudska prava i zakone prisluškujući političke oponente, sindikaliste i nosioce pravosudnih funkcija, da će krivično odgovarati - danas, sutra, za godinu, dve ili tri.

"Zgroženi smo da jedna vojna agencija koju finansiraju svi građani Srbije na takav način postupa. Ovo je situacija kao iz devedesetih godina kada je svako ko je imao svoje mišljenje proglašavan za stranog plaćenika i domaćeg izdajnika, dakle za nekoga ko je predmet interesovanja vojnih službi", naglasio je Pajtić.

Poručio je da vojne službe ne smeju da slušaju političke aktiviste, sindikalne lidere ili sudije, te da je u tom smislu osnovni preduslov da Srbija ikada postane demokratska država da se utvrdi odgovornost za ovaj skandal nezapamćen u savremenoj evropskoj istoriji.

Videopajtić kruševac

"Kada ombudsman iznese ovakva saznanja, to je znak da je u ovoj zemlji demokratija suspendovana, da bezbednosne agencije nisu ni pod kakvom kontrolom i da je njihovo ponašanje netransparentno i protivzakonito", naglasio je Pajtić.

Svaki građanin može postati meta režima zbog toga što razmišlja na drugačiji način, što pripada nekom sindikatu, što se ne dopada nekom funkcioneru SNS ili što navija za pogrešan klub, zaključio je Pajtić i poručio da kada jednom otvorirte vrata diktaturi na ovakav način, onda nema granica kršenju ljudskih prava.