Naprednjaci su ocenili da je "sramota i skandal da taj čovek i dalje bude na bilo kojoj javnoj funkciji, a kamoli da bude premijer Vojvodine".

U saopštenju SNS ukazuje da je "žalosno i jadno" što se Pajtić u četvrtak "obradovao kritici Saveta Evrope na zakon o radu, i po ko zna koji put pokazao da jedva čeka da se nešto loše desi Srbiji".

Pajtić u "svojoj mržnji prema Aleksandru Vučiću", napominje SNS, "nije shvatio da se kritika odnosi na stari zakon o radu, koji je donela upravo njegova Demokratska stranka (DS), a koji je ostavio preko pola miliona ljudi bez posla".



U saopštenju SNS "poručuje demokratama da prestanu da mrze svoju zemlju, jer mržnja nikome neće doneti dobro, pa ni njima" i ocenjuje da, "bez obzira što su skinuli sa sajta izjavu svog predsednika, bruka ostaje".

I Demokratska stranka se oglasila saopštenjem u kome napominje da "stoji iza svake kritičke reči koju je izrekla o tom zakonu kojim se krše prava radnika i dalje tvrdi da je on loš i da ga treba staviti van snage".

To što on nije bio predmet razmatranja u Savetu Evrope neće promeniti tu činjenicu, navodi DS i objašnjava da je razlog što je u četvrtak ponovila svoje tvrdnje "vest koju je državna agencija Tanjug netačno objavila, a koju su posle preneli svi mediji".

"Činjenica da je državna agencija u manje od dve nedelje dva puta plasirala netačnu vest više nego išta govori o nesposobnosti Srpske napredne stranke (SNS) da sredi bilo šta u ovoj državi", smatra DS.

"Umesto da kritike uputi svojoj agenciji koja prenosi netačne vesti", napominje DS u saopštenju, SNS kritike upućuje opoziciji, što više govori o karakteru SNS nego bilo šta drugo.

"Tretman ovog događaja u pojedinim medijima", prema stavu DS, "isto tako, pokazuje koliko je suštinski bila netačna vest koju je Tanjug objavio pre dve nedelje - da je Srbija napredovala kada su u pitanju medijske slobode".

"Za DS nije nikakav problem da ubuduće polazi od pretpostavke da državna agencija laže, posebno onda kada bude izveštavala o lažnom padu nezaposlenosti, izlasku iz krize ili povećanju životnog standarda", navodi se u saopštenju.

Istine radi, Zakon o radu koji je Savet Evrope kritikovao nije, kako to tvrdi SNS, usvojila DS, nego Vlada Vojislava Koštunice 2005. godine, podseća se u saopštenju I zaključuje da je "Boris Tadić, tada predsednik Srbije, potpisao taj Zakon tek nakon dugih pregovora i konsultacija".