Kada je reč o odluci suda u Srbiji da ne izruči Tribunalu troje članova Srpske radikalne stranke, Bramerc za Insajder.net kaže da je za njega kao pravnika ta situacija kristalno jasna i da će Srbija kao članica UN morati da sarađuje, odnosno da "nema alternative za Srbiju da pre ili kasnije postupi po odluci suda u ovom slučaju".

Bramerc je rekao da će njegov naredni izveštaj SB UN zavisiti od dodatnih informacija koje je tražio od srpskih zvaničnika, a koje očekuje u narednim danima.

''U zavisnosti od odgovora koje ću u narednim danima dobiti, izveštaj će biti podjednako kritičan kao i prethodni, ili ću u njemu navesti nadu", rekao je Bramerc.

Bramerc kaže da je još pre šest meseci naveo zabrinutost zbog činjenice da nije postavljen tužilac za ratne zločine i zbog kadrovskih resursa u Tužilaštvu za ratne zločine i delovima policije koji se bave istraživanjem tih zločina.

On dodaje i da postoji sumnja u postojanje političke volje za sprovođenje nacionalne strategije za procesuiranje ratnih zločina o čemu je juče razgovarao sa srpskim zvaničnicima tokom posete Beogradu.

Prema njegovim rečima, stav pojedinih političara da se ratni zločinci dočekuju kao heroji ne pomaže i navodi na zaključak da se tom pitanju ne pristupa na pravi način.

On je rekao da je u tom pogledu bio kritičan i prema Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini.

"Ima na hiljade slučajeva koja se moraju okončati a bez iskrene i efikasne regionalne saradnje to neće biti moguće" ocenio je Bramerc.

Optužnica Haškog tribunala iz oktobra 2012. tereti troje bivših i sadašnjih funkcionera SRS-a da su u postupku protiv lidera SRS-a Vojislava Šešelja pretili, zastrašivali i nudili mito svedocima.