U aprilu ove godine Tramp je zapanjio svetsku javnost kada je prihvatio poziv da se sretne sa Kimom.

Njih dvojica su pre toga razmenili brojne pretnje i uvrede, ali je do diplomatskog prevarata došlo posle razgovora i susreta predstavnika dve Koreje.

Odnosi SAD i Severne Koreje bili su ne tako davno na ivici rata, čak je, posle najava Kima Džonga Una da će gađati Guam, gde se nalaze brojne američke vojne snage, Tramp odbrusio da će ako se to dogodi, Severna Koreja biti suočena sa "ognjenim gnevom" SAD.

Ipak, razum je prevladao (srećom!), pa je Severna Koreja najpre odustala od testiranja raznoraznog oružja, uključujući nuklearno, a i SAD su spustile gard.

Nedavno je održan i istorijski sastanak lidera dve Koreje - Severne i Južne - na kojem je dogovoren kraj rata, a predsednici dve zemlje su se držali za ruke, simbolično pokazujući da će odnosi ići u mnogo boljem smeru.

Sve ove lepše vesti dovele su i do toga da predsednik Južne Koreje čak predloži Trampa za Nobelovu nagradu za mir, što u delo pretočili američki kongresmeni iz Republikanske stranke, poslavši taj predlog Norveškom komitetu za dodelu Nobelovih nagrada.