Kako prenosi Radio slobodna Evropa, predlog zakona još treba da odobri i Gornji dom parlamenta što je vrlo verovatno.

Ovaj zakon ne bi obavezivao EU da pristane na odlaganje Brexita.

Britanija ima samo devet dana do 12. aprila da usvoji sporazum sa EU o Brexitu, ili izađe sa novim planom, ili da napusti EU bez sporazuma što bi izazvalo ogromne smetnje i posledice za građane i firme u toj zemlji, ali i EU, navodi AP.

Velika Britanija je prvobitno trebalo da napusti evropski blok u prošli petak, ali skoro tri godine nakon što su Britanci tesnom većinom izglasali Brexit, i dalje je nejasno kada će pa čak i da li će izaći iz EU u koju su ušli 1973, prenosi Rojters.

Papreni Brexit: 600 miliona funti nedeljno, i broji...

Britanska premijerka Tereza Mej pokušava, posle tri odbijanja u Parlamentu, sada da sa opozicijom dogovori nekakvo rešenje. Mej je juče imala "konstruktivan razgovor s liderom opozicione Laburističke partije Džeremijem Korbinom", saopšteno je iz kabineta premijerke

Britanija u haosu! Odbačeni i alternativni predlozi

"Razgovori su bili konstruktivni, a obe strane su pokazale fleksibilnost i predanost da se trenutna neizvesnost Brexita okonča", izjavio je premijerkin portparol posle jučerašnjeg sastanka, i dodao da je "postignut dogovor oko programa daljeg rada kako bi se osigurala radna mesta i bezbednost britanskim građanima", prenosi Rojters.

Pošto tri puta nije uspela da dobije podršku Parlamenta za sporazum koji je ispregovarala sa EU, Mejova je dramatično promenila priču juče kada je rekla da će ponovo tražiti odlaganje Brexita i razgovarati s liderom laburista kako bi pronašli kompromis.